24. 06. 2020

Nov ekosistem za žuželke in cvetlična zasaditev

"O' kresi, ko se dan obesi", na najdaljši dan v letu je Komunala Kranj skupaj s partnerji, Fundacijo Vincenca Drakslerja in Mestno občino Kranj, simbolično prispevala k večji skrbi za naše okolje in življenje v njem. S tem izpopolnjuje poslanstvo in naravnanost trajnostnemu razvoju zavezanega podjetja in lokalne skupnosti. Na kresni dan so..
23. 06. 2020

Spremenjen delovni čas 26. 6. 2020

Uporabnike storitev javnega podjetja Komunala Kranj obveščamo, da bo v petek, 26. 6. 2020:   zaprta blagajna na lokaciji Ulica Mirka Vadnova 1, Kranj, prav tako ne bo uradnih ur za uporabnike.   Odvoz komunalnih odpadkov bo potekal v skladu z objavljenimi urniki, odprti bodo tudi zbirni centri in delovna enota Pogrebna služba...
19. 06. 2020

Nov zunanji defibrilator na Mestnem pokopališču Kranj

Komunala Kranj je na Mestnem pokopališču Kranj namestila avtomatski električni defibrilator, ki ga označujemo tudi s kratico AED (Automated External Defibrillator ali Avtomatski Električni Defibrilator). Nahaja se na steni vežic (ob vhodu na pokopališče, s Ceste talcev, na levi strani). Želja podjetja je, da se še bolj približa lokalni..
17. 06. 2020

17. junij, svetovni dan boja proti zapuščavljanju in suši

Pod okriljem Konvencije za boj proti suši (UNCCD) 17. junija od leta 2001 obeležujemo svetovni dan boja proti zapuščavljanju in suši. Letošnji slogan izpostavlja problematiko pridelave hrane, živalske krme in pridelave industrijskih vlaknin za oblačilno industrijo. Poziva k spremembi odnosa družbe in vsakega posameznika do pridelave teh..
09. 06. 2020

Obvestilo najemnikom parkirišč v upravljanju Komunale Kranj

Vse najemnike parkirišč v upravljanju Komunale Kranj obveščamo, da smo v času epidemije sledili navodilom v okviru ukrepov za preprečevanje okužbe z novim koronavirusom. Zaradi ukinitve javnega potniškega prometa, je bilo občanom omogočeno  brezplačno parkiranje na parkiriščih v upravljanju Komunale Kranj v Mestni občini Kranj. V..
05. 06. 2020

Svetovni dan varstva okolja - 5. junij

Danes je svetovni dan varstva okolja (obeležujemo ga vsako leto 5. junija). Prvič smo ga obeležili leta 1974, razglasili pa so ga Združeni narodi. To je dan, ki krepi globalno zavedanje o pomenu okolja in spodbuja k dejanjem za njegovo zaščito. Letošnji slogan svetovnega dne varstva okolja se glasi: Pridruženi v boju proti onesnaženemu..
05. 06. 2020

Čistilni robčki naši vsakdanji

Slovensko društvo za zaščito voda je pod zgornjim naslovom objavilo zanimiv in poučen članek o problematiki odpadkov v kanalizaciji. Članek je bil povzet po zapisu v strokovni reviji »Water Science and Technology«, ki je bil objavljen v začetku letošnjega leta. Tema, o kateri si marsikateri od slovenskih raziskovalcev sploh ne..
03. 06. 2020

Stran pa ne bomo metal!

Zanimivost: Če cel svet ne bi zavrgel niti kilograma hrane, bi zmanjšali emisije kar za 8 odstotkov, a na svetu se letno zavrže kar tretjina vse pridelane hrane. Ob vseh državah na svetu, je zanimivo, da če bi bila vsa odpadna hrana, ki nastane na svetu, ena država, bi bila tretja največja povzročiteljica emisij toplogrednih plinov takoj za..
03. 06. 2020

Ulični zbiralniki za stare aparate

E-odpadki so posebni odpadki, zaradi težkih kovin in drugih nevarnih snovi, ki jih vsebujejo, ne sodijo med mešane komunalne odpadke, zato jih je potrebno ločeno zbirati in oddati na posebna mesta. Možnosti za njihovo oddajo je danes že veliko in ena izmed njih je tudi ulični zbiralnik. Širom države jih je postavljenih že 670, večinoma..