19. 06. 2020

Nov zunanji defibrilator na Mestnem pokopališču Kranj

Komunala Kranj je na Mestnem pokopališču Kranj namestila avtomatski električni defibrilator, ki ga označujemo tudi s kratico AED (Automated External Defibrillator ali Avtomatski Električni Defibrilator). Nahaja se na steni vežic (ob vhodu na pokopališče, s Ceste talcev, na levi strani). Želja podjetja je, da se še bolj približa lokalni skupnosti, sledi potrebam družbe, okolja in zagotovi podporo uporabnikom na vseh področjih, zavedajoč se, da je družbena odgovornost več kot samo skrb za okoljska vprašanja, ki je temeljno poslanstvo podjetja. Lokacija defibrilatorja je premišljena, saj se nahaja na prostoru, kjer so ljudje izpostavljeni stresnim situacijam, ki lahko poslabšajo njihovo zdravstveno stanje, prisotna pa so tudi močna čustva.

Naprava AED je nameščena pod ogrevanim zaščitnim pokrovom in je pod nadzorom. Zaposleni javnega podjetja Komunala Kranj v delovni enoti Pogrebna služba, so seznanjeni z delovanjem naprave in aktivacijo v primeru nujne prve pomoči. Napravo lahko v primeru nujne intervencije uporablja vsak mimoidoči saj je uporaba defibrilatorja dokaj enostavna, zahteva pa natančno upoštevanje navodil za uporabo, ki so nameščena ob napravi. Ob aktivaciji uporabnika defibrilatorja vodi glas v slovenskem jeziku. Ponesrečencu ali osebi v stiski lahko rešimo življenje, če se v bližini nahaja defibrilator s katerim lahko nudimo prvo pomoč.

Lokacija je umeščena tudi na zemljevid vseh AED defibrilatorjev na področju Mestne občine Kranj. Vrednost investicije je 1.907,04 eurov z DDV.

Lokacija: Mestno pokopališče Kranj, na steni vežic, (vhod na pokopališče s Ceste talcev 92)
Uporaba: javno dostopen aparat vse dni v letu
Ime naprave: AED – zunanji avtomatski defibrilator