24. 06. 2020

Nov ekosistem za žuželke in cvetlična zasaditev

"O' kresi, ko se dan obesi", na najdaljši dan v letu je Komunala Kranj skupaj s partnerji, Fundacijo Vincenca Drakslerja in Mestno občino Kranj, simbolično prispevala k večji skrbi za naše okolje in življenje v njem. S tem izpopolnjuje poslanstvo in naravnanost trajnostnemu razvoju zavezanega podjetja in lokalne skupnosti.

Na kresni dan so predstavili prvi "žužohotel", ki so ga izdelali zaposleni Fundacije Vincenca Drakslerja. Nov ekosistem prijazen žuželkam je v celoti izdelan iz odpadnih in naravnih materialov, umeščen pa je v cvetlični park pred upravno stavbo Komunale Kranj, med parkirišči podjetja in Ulico Mirka Vadnova. V trajni zasaditvi cvetličnih gred, kjer prevladujejo vrtnice, najdemo tudi druge rastline, ki bodo skrbele za njihovo prehranjevanje.

Ob kratkem kulturnem programu so zbrane goste priložnostno nagovorili podžupan Mestne občine Kranj, Janez Černe, generalni sekretar Fundacije Vincenca Drakslerja, Gregor Tomše in direktor Komunale Kranj, Matjaž Berčon.

Več o dogodku lahko preberete na povezavi tukaj