29. 05. 2020

Sklepi nezakonitih skupščin Komunale Kranj so nični

Potem, ko je Okrožno sodišče v Kranju že 6. 3. 2020 s sklepom zavrnilo poskus vpisa spremembe vodstva javnega podjetja Komunala Kranj d.o.o. na podlagi domnevnih skupščin, ki jih je sklical takratni predsednik Zoran Stevanović, je ta teden, 25. 5. 2020, isto sodišče za vse sprejete sklepe na nezakonito sklicanih skupščinah ugotovilo..
29. 05. 2020

Mednarodni dan biotske raznovrstnosti

Nedavno smo se spomnili posebnega dneva, ki je pomemben za prihodnost človeštva in Zemlje. 22. maja namreč vsako leto obeležujemo mednarodni dan biotske raznovrstnosti, katerega namen je povečati razumevanje in zavedanje o biotskih vprašanjih. Letošnji dan je potekal v znamenju gesla Rešitve so v naravi in poudarja pomen (za)upanja,..
25. 05. 2020

Odpadna zaščitna oprema – pravilno ravnanje

Uporabnike prosimo za upoštevanje preventivnih ukrepov pri ravnanju z odpadno zaščitno opremo, saj se je zelo povečala uporaba pripomočkov za boj proti novemu koronavirusu. Vedno več je uporabe zaščitnih mask, silikonskih rokavic, razkužilnih robčkov, tkanin in podobnih odpadkov. V primeru nepravilnega odlaganja odpadkov v straniščne..
25. 05. 2020

Zahvala tabornikov

Na spodnji povezavi najdete zahvalo kranjskih tabornikov, ki se vsem zahvaljujejo za vso pomoč in udeležbo na tradicionalni čistilni akciji Očistimo Kranj - Kran' ni več usran 2020.   Zahvala taborniki
24. 05. 2020

Kranj z okolico je spet čist

V Mestni občini Kranj (MOK) so pod okriljem organizatorja, Zveze tabornikov občine Kranj, dopoldne, v soboto, 23. 5. 2020,  izvedli čistilno akcijo OČISTIMO KRANJ 2020 – Kranj ni več usran. Ker zaradi epidemije covid-19 še vedno veljajo samozaščitni ukrepi, tokratna čistilna akcija ni bila množična in je potekala v skladu z navodili..
21. 05. 2020

Motena oskrba z vodo

Najpogostejši vzrok za motnje pri oskrbi s pitno vodo na javnem vodovodnem omrežju so različni posegi na omrežju (v času vzdrževanja, prevezav, obnov, odprave okvar …) in takrat moramo oskrbo s pitno vodo prekiniti. V takih primerih objavimo obvestilo na naši spletni strani in radijskih postajah. Vabimo vas, da se prijavite na..
20. 05. 2020

Kakovost vode iz pitnikov - maj 2020

Mnenja strokovnjakov o količini vode, ki jo je potrebno popiti na dan so sicer različna, se pa priporočene številke za odraslega človeka gibljejo od litra in pol do treh litrov vode na dan.  Najbolj sveža in tudi veliko cenejša od ustekleničene vode, je seveda voda iz pipe. Glede na analize vode, ki jo Komunala Kranj redno izvaja tudi s..
19. 05. 2020

Sortirajmo odpadke pred oddajo na zbirne centre

Vse uporabnike zbirnih centrov prosimo, da pred oddajo predhodno pripravijo odpadke in na zbirne centre pripeljejo le sortirane odpadke. Tako bomo skrajšali čas oddaje in zadrževanja v zbirnem centru. Odpadke boste razložili sami oziroma s pomočjo sopotnika – zaposleni v zbirnem centru vam pri raztovarjanju ne bodo pomagali, vas bodo pa..
18. 05. 2020

Osebni obiski in uradne ure

Uporabnike obveščamo, da nas v nujnih primerih lahko zopet obiščejo v času uradnih ur na enotni vstopni točki podjetja – blagajni, ki se nahaja na Ulici Mirka Vadnova 1, 4000 Kranj. Za vse zadeve z različnih področij se lahko oglasite v prostorih blagajne, kjer vas bomo usmerili naprej.   V poslovne prostore Komunale Kranj..