S pitno vodo iz sistema Kranj se oskrbuje več kot 60.000 prebivalcev v Mestni občini Kranj ter občinah Naklo, Preddvor in Šenčur:
Oskrbuje nekaj več kot 1.000 prebivalcev v naselju Spodnja Besnica. Vir pitne vode je zajetje Zabukovje, ki se napaja iz razpoklinskega vodonosnika.
Oskrbuje več kot 1.000 prebivalcev v naselju Golnik z okolico. Viri pitne vode, ki oskrbujejo sistem so zajetja:
Napajajo se iz razpoklinskega vodonosnika. Nekateri imajo površinski vpliv, zato jih ob povečani motnosti avtomatsko izločamo iz vodooskrbe.
Vodovodni sistem s pitno vodo oskrbuje približno 200 prebivalcev v naseljih Čepulje, Javornik, Pševo in Sveti Jošt nad Kranjem. Vir pitne vode je zajetje Javornik, ki se napaja iz kraško-kavernoznega vodonosnika. Vrtina Javornik služi kot rezervni vodni vir in se napaja iz razpoklinskega vodonosnika.
Vodovodni sistem Planica s pitno vodo oskrbuje 48 prebivalcev v naselju Lavtarski vrh in Planica. Vir pitne vode je vrtina Planica, ki se napaja iz razpoklinskega vodonosnika.
Vodovodni sistem Trstenik s pitno vodo oskrbuje več kot 1.000 prebivalcev v naseljih Čadovlje, Hraše pri Preddvoru, Pangršica, Povlje, Tatinec, Tenetiše, Trstenik in Žablje.
Viri pitne vode so vrtine Povlje, ki se napajajo iz razpoklinskega vodonosnika.
Sistem s pitno vodo oskrbuje več kot 6.000 prebivalcev v naseljih Adergas, Češnjevek, Dvorje, Glinje, Grad, Cerkljanska Dobrava, Cerklje na Gorenjskem, Lahovče, Poženik, Praprotna Polica, Pšata, Pšenična Polica, Spodnji in Zgornji Brnik, Šmartno, Trata pri Velesovem, Vašca, Velesovo, Vopovlje in Zalog pri Cerkljah.
Vir pitne vode je staro zajetje Grad, ki se napaja iz razpoklinskega vodonosnika (predstavlja 18 odstotkov celotne količine), ostala voda pa priteče iz Virov pod Krvavcem (dve vrtini in spodnje drenažno zajetje).
Vodovodni sistem Ambrož pod Krvavcem s pitno vodo oskrbuje približno 200 prebivalcev v naselju Ambrož in Stiška vas. Viri pitne vode so vrtina Ambrož in zajetja Ambrož. Vrtina se napaja iz razpoklinskega vodonosnika, medtem ko se zajetja napajajo iz kraško kavernoznega vodonosnika.
S pitno vodo sistem oskrbuje nekaj manj kot 400 prebivalcev v naseljih Apno, Ravne, Sidraž, Sveti Lenart in Šenturška Gora. Vir pitne vode je zajetje Blate, ki se napaja iz razpoklinskega vodonosnika.
S pitno vodo oskrbuje nekaj več kot 3.000 prebivalcev v naseljih Bistrica, Cegelnica, Podbrezje, Spodnje in Zgornje Duplje, Strahinj, Zadraga in Žeje. Viri pitne vode so:
S pitno vodo oskrbuje nekaj manj kot 14.000 prebivalcev v naseljih Dol, Dragočajna, Goričane, Hraše, Ladja, Medvode, Moše, Rakovnik, Valburga, Vaše, Verje, Vikrče, Smlednik, Sora, Spodnje in Zgornje Pirniče, Spodnja in Zgornja Senica, Zavrh in Zbilje.
Viri pitne vode so vrtine in vodnjaki, ki se napajajo iz aluvialnih (peščeno prodnatih) in razpoklinskih vodonosnikih:
S pitno vodo oskrbuje približno 40 prebivalcev v naselju Belo. Vir pitne vode je zajetje Ojstrica – Belo nad cesto in rezervno zajetje Ojstrica – Belo pod cesto, ki se napajata iz kavernozno kraškega vodonosnika.
Vodovodni sistem Osolnik s pitno vodo oskrbuje 26 prebivalcev v naselju Osolnik. Vir pitne vode je vrtina Osolnik, ki se napaja iz razpoklinskega vodonosnika.
Vodovodni sistem Žlebe s pitno vodo oskrbuje 57 prebivalcev v naselju Žlebe. Vir pitne vode je vrtina Studenčice - Žlebe, ki se napaja iz razpoklinskega vodonosnika.
S pitno vodo oskrbuje 687 prebivalcev v naselju Spodnje in Zgornje Jezersko. Vir pitne vode je zajetje Anclovo, ki se napaja iz razpoklinskega vodonosnika.
Vodovodni sistem Bašelj - Laško s pitno vodo oskrbuje 16 prebivalcev v naselju Bašelj - Laško. Vir pitne vode je vrtina Bašelj – Laško, ki se napaja iz razpoklinskega vodonosnika.
Vodovodni sistem Možjanca s pitno vodo oskrbuje 57 prebivalcev v naselju Možjanca. Vir pitne vode so zajetja Zapečnik, ki se napajajo iz kavernozno kraškega vodonosnika
Hvala za vaše vprašanje.
Odgovorili vam bomo v najkrajšem možnem času.
Kranjska Sivka