29. 05. 2020

Sklepi nezakonitih skupščin Komunale Kranj so nični

Potem, ko je Okrožno sodišče v Kranju že 6. 3. 2020 s sklepom zavrnilo poskus vpisa spremembe vodstva javnega podjetja Komunala Kranj d.o.o. na podlagi domnevnih skupščin, ki jih je sklical takratni predsednik Zoran Stevanović, je ta teden, 25. 5. 2020, isto sodišče za vse sprejete sklepe na nezakonito sklicanih skupščinah ugotovilo ničnost.

S tem je tudi po sodni poti dokazano nezakonito delovanje določenih članov prejšnje sestave skupščine javnega podjetja. Zato je v sklic naslednje skupščine, ki je napovedana za 15. 6. 2020, uvrščena točka o pripravi in vložitvi kazenskih ovadb zoper odgovorne osebe. Sicer pa so se po skupščini v novi sestavi, ki je zasedala 16. 3. 2020 in jo sestavljajo župani občin družbenic, razmere v javnem podjetju normalizirale.

Matjaž Berčon
Direktor

Več v dokumentih na povezavi tukaj in tukaj