30. 04. 2020

Po praznikih pitniki spet na voljo

Občani in obiskovalci se lahko od pomladi do jeseni brezplačno odžejajo s pitno vodo, ki priteče iz javnih pitnikov. Po praznikih, 4. maja 2020, bodo spet na voljo; do zdaj so bili namreč začasno zaprti zaradi epidemije virusa covid-19. Več o pitnikih najdete tukaj.   Priporočila za uporabo pitnikov Ker nevarnost glede širjenja virusa..
30. 04. 2020

Čiščenje črnih točk najverjetneje že v kratkem

Mestna občina Kranj je v sporočilu povzela dogajanje včerajšnje akcije popisa črnih točk. Na terenu so bili tudi jamarji in potapljači, ugotovitve so: prevladujejo drobni odpadki.Vse do torka, 5. maja, bodo na območju Mestne občine Kranj (MOK) še popisovali lokacije, kjer se nahajajo večje količine odpadkov. Včeraj so bili predstavniki..
28. 04. 2020

Z ogledom in evidentiranjem črnih točk do bolj učinkovite čistilne akcije

Letošnjo čistilno akcijo Očistimo Kranj – Kran' ni več usran 2020 bodo zaradi epidemije virusa covid-19 izvedli šele, ko se bodo razmere umirile. A v sredo, 29. aprila, se bo vseeno zgodil uvod v veliki dogodek. Predstavniki Mestne občine Kranj (MOK), Civilne zaščite MOK in njenih enot, Komunale Kranj, Medobčinskega inšpektorata Kranj..
28. 04. 2020

Uradne ure 28.-30. 4. 2020

V času pred prvomajskimi prazniki odvoz odpadkov poteka skladno z urniki (tudi praznične dni), zbirni centri so odprti v običajnem delovnem času (razen ZC Tenetiše, ki je zaprt do preklica), dežurne službe so na terenu, če je to potrebno. Delajo tudi ekipe za urejanje cest. Še vedno veljajo vsi ukrepi, ki so bili sprejeti v času..
22. 04. 2020

Zbirni center Zarica odprt od 22. 4. 2020

Zbirni center Zarica ponovno odpira svoja vrata za uporabnike in sicer v sredo, 22. 4. 2020 po ustaljenem delovnem času: od ponedeljka do petka od 7. do 19. ure, sobota od 8. do 16. ure. Zbirni center Tenetiše pa bo od srede, 22. 4. 2020 naprej zaprt do preklica.   Več o ukrepih in navodilih za oddajo odpadkov v zbirni center najdete na tej..
22. 04. 2020

22. april – svetovni dan Zemlje

Že petdeset let 22. aprila obeležujemo svetovni dan Zemlje, ko se vsaj enkrat letno spomnimo na odnos, ki ga imamo do vsega živega, narave in okolja. Prav vsako naše okolju prijazno dejanje se bo povrnilo nam kot tudi našim zanamcem. Danes naredimo korak več in pričnimo vestno ravnati tudi z odpadki, ki jih odlagamo v straniščno školjko,..
21. 04. 2020

Interna vodovodna omrežja - preventivni ukrepi

V času epidemije covid-19 so se zaprli številni javni in zasebni objekti (šole, vrtci, gostinski objekti …). V zaprtih objektih se je močno zmanjšala ali celo prekinila uporaba pitne vode, kar je privedlo do zastajanja le-te v internem vodovodnem omrežju. Zaradi nepretočnosti vode v internem vodovodnem omrežju, se je povečalo tveganje za..
20. 04. 2020

Zbirni center Zarica ponovno odprt 22. 4. 2020

Zbirni center Zarica ponovno odpira svoja vrata za uporabnike in sicer v sredo, 22. 4. 2020 po ustaljenem delovnem času: od ponedeljka do petka od 7. do 19. ure, sobota od 8. do 16. ure.   Zbirni center Tenetiše pa bo od srede, 22. 4. 2020 naprej zaprt do preklica.   Uporabnike pozivamo, da ob vstopu v zbirni center upoštevajo določila..
20. 04. 2020

Nasveti za zmanjšanje prostornine odpadni embalaži

Embalaži se v življenju težko izognemo, se pa lahko potrudimo in kupujemo odgovorno. Ne pretiravamo in kupimo le tisto, kar potrebujemo. Izogibajmo se nepotrebni embalaži in izbirajmo povratno embalažo. Hrane ne zavijajmo v odvečno folijo ali papir in raje uporabimo embalažo, ki jo lahko vedno znova uporabimo. Izogibajmo se izdelkom za..