Preoblikovani ekološki otoki

V skladu s prizadevanji za zmanjšanje in preprečevanje vpliva odpadne embalaže na okolje ter ob upoštevanju zakonodaje, ima Komunala Kranj v načrtu postopen umik zabojnikov/zvonov za plastično in kovinsko odpadno embalažo z ekoloških otokov.   Eden izmed že preoblikovanih ekoloških otokov

Akcija zbiranja nevarnih odpadkov - začetek danes, 14. 10. 2019

Uporabnike obveščamo, da danes začenjamo z akcijo zbiranja nevarnih odpadkov iz gospodinjstev na območju Mestne občine Kranj ter Občin Naklo, Šenčur, Preddvor in Jezersko.  Prijazno vabljeni, da v času akcije obiščete zbirna mesta in poskrbite, da nevarni odpadki ne bodo ogrožali okolja in ne nazadnje tudi zdravja. Preverite..
14. 10. 2019

Svetovalna stojnica na tekaški prireditvi

V soboto, 12. 10. 2019 smo sodelovali na dobrodelno-rekreativni tekaški prireditvi Tek za Kranj – Memorial Vincenca Drakslerja. Dogodek je bil priložnost za druženje vseh generacij, od najmlajših, šolarjev, tekačev tekmovalcev in rekreativcev do športnih društev ter klubov. Komunala Kranj je na prireditvi poskrbela za odpadke, na..
02. 10. 2019

Zamenjava cipres na Mestnem pokopališču Kranj

Na Mestnem pokopališču Kranj se s 1. 10. 2019 začenja menjava dotrajanih cipres. Posušene, poškodovane in dotrajane ciprese  bodo odstranjene. Na novo bo zasajenih 240 tekočih metrov sadik cipres. Investitor je Mestna občina Kranj, dela pa bodo izvedena do predvidoma 11. 10. 2019 in bodo potekala v odvisnosti od vremenskih razmer. Na skici..
30. 09. 2019

Nadgradnja vstopnega sistema v staro mestno jedro

Obiskovalce starega mestnega jedra Kranja obveščamo, da bo v času od 2. oktobra do predvidoma 11. oktobra 2019 potekala nadgradnja vstopnega sistema na Gregorčičevi ulici v Kranju. Vstop bo sicer omogočen, a prosimo, da pri tem upoštevate prometno signalizacijo, ki bo prilagojena poteku del na vstopnem sistemu. V tem času bodo potopni..
28. 09. 2019

Akcija zbiranja nevarnih odpadkov med 14.-25. 10. 2019 - lokacije in termini

Uporabnike obveščamo, da bo v mesecu oktobru potekala akcija zbiranja nevarnih odpadkov iz gospodinjstev na območju Mestne občine Kranj ter Občin Naklo, Šenčur, Preddvor in Jezersko v času od 14. do 25. oktobra. Prijazno vabljeni, da v času akcije obiščete zbirna mesta in poskrbite, da nevarni odpadki ne bodo ogrožali okolja in ne..
27. 09. 2019

Preoblikovani ekološki otoki

V skladu s prizadevanji za zmanjšanje in preprečevanje vpliva odpadne embalaže na okolje ter ob upoštevanju zakonodaje, ima Komunala Kranj v načrtu postopen umik zabojnikov/zvonov za plastično in kovinsko odpadno embalažo z ekoloških otokov. Preoblikovan ekološki otok   Odločitev je plod natančne preučitve stanja na terenu naših..
25. 09. 2019

Tudi na pokopališčih ločujmo odpadke

V zabojnikih na pokopališčih, ki so namenjeni ovenelemu cvetju, plevelu, listju, travi in ostalim biološkim odpadkom, najdemo plastične lončke rož, zdravila, spreje, pločevinke, plastično cvetje, hrano, ki ne sodijo v zabojnike označene z napisom "Cvetje". Na zabojnikih na pokopališčih so oznake katera vrsta odpadkov sodi..
10. 09. 2019

Odstranitev eko otoka v Čirčah

Uporabnike obveščamo, da smo umaknili ekološki otok v Čirčah (pri Tonaču). Zaradi ponavljajočega stanja nepravilno odloženih odpadkov okoli ekološkega otoka in odlaganja odpadkov, ki ne sodijo v zabojnike, smo le-te odstranili. Krajani Čirč lahko odpadke še vedno oddajo na ekološkem otoku pri Mercatorju. Pozivamo k pravilnemu..