09. 09. 2019

ABC ločevanja odpadkov - prelistajte Abecednik odpadkov

Uporabnike vabimo k listanju brošure Abecednik odpadkov. Če med naštetimi odpadki ne najdete odpadka, ki ste ga iskali, nas pokličite na telefon 04 28 11 300, 080 35 55 ali nam pišite na info@komunala-kranj.si.
09. 09. 2019

Odvečna oblačila in tekstil - oddajna mesta

Kam z odsluženimi oblačili in tekstilom, ki jih ne potrebujemo več?   podarite jih  humanitarnim organizacijam, rabljena oblačila lahko oddate v zabojnike v upravljanju Humane, trenutne lokacije: Cesta na Brdo 30 (ekološki otok), Župančičeva Ulica 6 (ekološki otok), Župančičeva ulica 19 (avt. postaja), Planina 64 (pri kiosku),..
06. 09. 2019

Varno v šolo - komunalna vozila v prometu

V podporo programa Kolesarčki - preventivna vzgoja v prometu za osnovnošolce, se je ekipa Komunale Kranj odpravila na teren. Tokrat je bil obisk namenjen osnovnošolcem OŠ Predoslje. Kot so povedali organizatorji dogodka Jumicar-Kolesarčki je program Kolesarčki, izobraževalni program preventivne vzgoje najmlajših v cestnem prometu. S..
30. 08. 2019

Nasveti za zmanjšanje prostornine odpadni embalaži

Embalaži se v življenju težko izognemo, se pa lahko potrudimo in kupujemo odgovorno. Ne pretiravamo in kupimo le tisto, kar potrebujemo. Izogibajmo se nepotrebni embalaži in izbirajmo povratno embalažo. Hrane ne zavijajmo v odvečno folijo ali papir in raje uporabimo embalažo, ki jo lahko vedno znova uporabimo. Izogibajmo se izdelkom za..
30. 08. 2019

Pločevinke ne sodijo v rjavi zabojnik

Nekateri prizori s terena na katere naletijo zaposleni niso v skladu s pravilnim ravnanjem z odpadki in sortiranjem ter ločevanjem le-teh. Spomnimo, ločevanje odpadkov je preprosto. Ločevanje odpadkov ne zahteva veliko truda in časa, le malo dobre volje. Večino odpadkov ločujemo že doma. Vsako gospodinjstvo ima poleg obveznega zabojnika za..
30. 08. 2019

Izpiranje hišnega vodovodnega omrežja javnih objektov pred začetkom novega šolskega leta

Na spletni strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) najdemo prispevek o priporočilih lastnikom o ukrepih za zmanjšanje in odpravo tveganja na hišnem vodovodnem omrežju.     Kot navajajo, je v času počitnic poraba vode v vrtcih in šolah zmanjšana ali prekinjena, zato lahko pride do zastajanja in dviga temperature vode..
23. 08. 2019

Pitna voda na vsakem koraku - pitniki na območju Kranja - avgust 2019

Mnenja strokovnjakov o količini vode, ki jo je potrebno popiti na dan so sicer različna, se pa priporočene številke za odraslega človeka gibljejo od litra in pol do treh litrov vode na dan.  Najbolj sveža in tudi veliko cenejša od ustekleničene vode, je seveda voda iz pipe. Glede na analize vode, ki jo Komunala Kranj redno izvaja tudi s..
12. 08. 2019

Postajališče za avtodome začasno zaprto - 14.-18. 8. 2019

Uporabnike obveščamo, da bo v času od 14. do 18. avgusta 2019 postajališče za avtodome v Kranju zaradi prireditve zaprto. Prosimo za razumevanje.
12. 08. 2019

Obvestila za uporabnike - avgust 2019

Zaključeno poračunavanje števnin in Nove cene odvajanja in čiščenja v Občini Šenčur/Končano obdobje poračuna cen odvajanja in čiščenja v Občini Naklo/Konec poračuna cen storitve oskrba s pitno vodo v Občini Cerklje na Gorenjskem.     Zaključeno poračunavanje števnin v Občini Šenčur   Z uveljavitvijo cene..