18. 11. 2019

Svetovalna stojnica - 1. dogodek v okviru ETZO 2019

Komunala Kranj skupaj s Fundacijo Vincenca Drakslerja z današnjim dnem tudi uradno odpira začetek dogajanja v okviru Evropskega tedna zbiranja odpadkov 2019 (ETZO). Oglasite se lahko na svetovalni stojnici, ki se nahaja pred trgovino ponovne uporabe Kr'štacuna. Izvedeli boste informacije s področja ponovne uporabe, zmanjševanja odpadkov,..
13. 11. 2019

Zapiramo vodo na pokopališčih

Obiskovalce Mestnega pokopališča Kranj in pokopališča v Bitnjah obveščamo, da z jutrišnjim dnem (14. 11. 2019) zapiramo vodo v fontanah na obeh pokopališčih.
13. 11. 2019

Ponovno uporabo spremenimo v navado

Tisto, česar ne potrebujemo več, ni treba nujno zavreči, temveč lahko to nekomu podarimo, izmenjamo ali ponovno uporabimo. V okviru Evropskega tedna zmanjševanja odpadkov (ETZO) Komunala Kranj skupaj s Fundacijo Vincenca Drakslerja in LUK – medgeneracijskim centrom Kranj pripravlja izobraževanja o preprečevanju nastajanja odpadkov in..
07. 11. 2019

Evropski teden zmanjševanja odpadkov 2019 - ponovna uporaba

Minimalizem in trend odstranjevanja navlake, ki je ne potrebujemo, je danes zelo popularen. Pa tudi koristen. Tisto, česar ne potrebujemo več, ni treba nujno zavreči, temveč lahko to nekomu podarimo, izmenjamo ali ponovno uporabimo. V okviru Evropskega tedna zmanjševanja odpadkov (potekal bo od 16. do 24. novembra 2019 v organizaciji..
31. 10. 2019

Novi urniki odvoza odpadkov za obdobje november 2019-marec 2020

Uporabnike obveščamo, da so novi urniki rednega odvoza odpadkov na voljo: v tiskani obliki na zadnji strani položnic, ki ste jih uporabniki prejeli v oktobru, preko aplikacije, ki jo najdete na povezavi na naši spletni strani, kjer imate tudi možnost, da si shranite urnik za svoje območje – aplikacija je na voljo ves čas in se..
30. 10. 2019

Manj sveč za več okolja - film

Komunalna podjetja na različne načine osveščamo uporabnike in Komunala Laško je tudi letos pripravila ozaveščevalni film MANJ SVEČ ZA VEČ OKOLJA, s katerim želi opozoriti na problematiko pretirane uporabe nagrobnih sveč in kopičenja odpadne plastike. Kratek film  nagovarja k bolj preudarni uporabi sveč, zlasti v dneh okrog dneva..
30. 10. 2019

Začetek vzdrževalnih del na kranjskem pokopališču

Obiskovalce Mestnega pokopališča Kranj obveščamo, da se bodo v ponedeljek, 4. novembra 2019, pričela vzdrževalna dela. V okviru investicije Mestne občine Kranj bo odstranjena živa meja na delu pokopališča, ki meji na stanovanjsko naselje in nakupovalni center Qlandia.   Na tem delu bo še v letošnjem letu izvedeno nadaljevanje zidu v..

Prijazni okolju - (ne)prižig sveč

V tedniku Mladina (v okviru akcije Proglas) so štiri kreativne agencije ustvarile svoj pogled na zelo »slovenski« ekološki problem. Ob dnevu mrtvih Slovenci množično obiskujemo pokopališča, kar spremljajo gore nagrobnih sveč. Z omenjenimi rešitvami so želeli opozoriti na dejstvo, da Slovenija zaseda tretje mesto po uporabi nagrobnih..
28. 10. 2019

Odvoz kosovnih odpadkov - obvestilo za 44. teden

Uporabnike obveščamo, da v 44. tednu (28. 10.-1. 11. 2019) ne bo odvoza kosovnih odpadkov na klic.