23. 08. 2019

Pitna voda na vsakem koraku - pitniki na območju Kranja - avgust 2019

Mnenja strokovnjakov o količini vode, ki jo je potrebno popiti na dan so sicer različna, se pa priporočene številke za odraslega človeka gibljejo od litra in pol do treh litrov vode na dan.  Najbolj sveža in tudi veliko cenejša od ustekleničene vode, je seveda voda iz pipe. Glede na analize vode, ki jo Komunala Kranj redno izvaja tudi s..

Postajališče za avtodome začasno zaprto - 14.-18. 8. 2019

Uporabnike obveščamo, da bo v času od 14. do 18. avgusta 2019 postajališče za avtodome v Kranju zaradi prireditve zaprto. Prosimo za razumevanje.

Obvestila za uporabnike - avgust 2019

Zaključeno poračunavanje števnin in Nove cene odvajanja in čiščenja v Občini Šenčur/Končano obdobje poračuna cen odvajanja in čiščenja v Občini Naklo/Konec poračuna cen storitve oskrba s pitno vodo v Občini Cerklje na Gorenjskem.     Zaključeno poračunavanje števnin v Občini Šenčur   Z uveljavitvijo cene..

Spremenjen delovni čas za uporabnike – 16. avgust 2019

Uporabnike Komunale Kranj obveščamo, da bo v petek, 16. avgusta 2019, spremenjen delovni čas, saj bo zaprta blagajna na Ulici Mirka Vadnova 1, Kranj in ne bo uradnih ur za uporabnike.   Nemoteno pa bo potekal odvoz komunalnih odpadkov v skladu z objavljenimi urniki, ravno tako bodo odprti vsi zbirni centri. Delovale bodo tudi dežurne..
31. 07. 2019

Nov parkirni režim v središču Kranja

Z avgustom bo uveden nov sistem parkiranja na območju Stritarjeve in Mladinske ulice. Ob delovnikih (od ponedeljka do petka) bo parkirišče plačljivo v času od 7. do 19. ure, in sicer bo cena za uro parkiranja 0,60 evra. Ob uporabi parkirne kartice Mestne občine Kranj bo mogoče brezplačno parkirati enkrat dnevno eno uro.    Izven..
30. 07. 2019

Dan ekološkega dolga

V ponedeljek, 29. julija smo obeležili dan ekološkega dolga. To je dan v koledarskem letu, ko človeštvo za preživetje porabi več naravnih virov, kot so jih ekosistemi sposobni obnoviti v enem letu. Dan ekološkega dolga izračunava organizacija Global Footprint Network (GFN).    V zadnjih 20 letih se je dan ekološkega dolga pomaknil za..
15. 07. 2019

Nedokončana zgodba – problematika nepravilnega odlaganja odpadkov okoli ekoloških otokov

V zadnjem času redno opažamo kronično onesnaženo okolico ekoloških otokov. Nesnaga se kopiči ob zabojnikih, čeprav so ekološki otoki namenjeni zbiranju ločenih odpadkov v zabojnikih/zvonovih in ne ob njih. Stanje na terenu je zaskrbljujoče. V zadnjem obdobju so razmere na terenu ob ekoloških otokih res porazne. Vsakodnevno se dogaja,..
12. 07. 2019

Odvoz kosovnih odpadkov - obvestilo

Uporabnike obveščamo, da v času od 5. 8.  do 16. 8. 2019, ne bomo izvajali odvoza kosovnih odpadkov.
11. 07. 2019

V času prireditve Kranfest 2019 bo parkirišče Stara Sava zaprto

Uporabnike parkirišča Stara Sava obveščamo, da bo v času prireditve Kranfest 2019, zaprt spodnji del parkirišča Stara Sava – od 15. 7. do 22. 7. 2019 in zgornji del – od 17. 7. do 21. 7. 2019. Na obeh platojih parkirišča bodo potekale aktivnosti in sicer državno prvenstvo v odbojki na mivki in aktivnosti v okviru zabaviščnega parka...