28. 10. 2019

Pitna voda na vsakem koraku - pitniki na območju Kranja - oktober 2019

Mnenja strokovnjakov o količini vode, ki jo je potrebno popiti na dan so sicer različna, se pa priporočene številke za odraslega človeka gibljejo od litra in pol do treh litrov vode na dan.  Najbolj sveža in tudi veliko cenejša od ustekleničene vode, je seveda voda iz pipe. Glede na analize vode, ki jo Komunala Kranj redno izvaja tudi s..
24. 10. 2019

Prometna ureditev v okolici pokopališč 31. oktobra in 1. novembra 2019

Obiskovalce Mestnega pokopališča Kranj in pokopališča v Bitnjah obveščamo in svetujemo, da se zaradi povečanega obiska pokopališč, predvsem na dan praznikov 31. oktobra in 1. novembra, na pot odpravijo pravočasno. Obiskovalcem, ki živijo v neposredni bližini pokopališč priporočamo, da se na pot odpravijo peš.   V okolici..
24. 10. 2019

Komemoracije ob dnevu spomina na pokojne 2019

Ob dnevu spomina na pokojne bodo potekale komemoracije: 30. 10. 2019 ob 16. uri Zveza združenj borcev NOB, pri spomeniku padlim borcem NOB na Mestnem pokopališču Kranj 1. 11. 2019 ob 14.30. uripri poslovilnem objektu na novem delu Mestnega pokopališča Kranj, pod vodstvom g. župnika dr. Andreja Nagliča 1. 11. 2019 ob 15. uripri..
23. 10. 2019

Zabojnik za odpadke v Kokri

Danes je ekipa Komunale Kranj, ki skrbi za javne površine, opazila v Kokri zabojnik za odpadke. Ob "reševanju" le-tega, pa so ob pomoči gasilcev iz Kranja, ki se jim zahvaljujemo za pomoč, naleteli na še nekaj odpadnih trofej, ki v Kokro ne sodijo. Odpadki sodijo v zabojnike in zbirne centre, ohranimo naravo čisto.
23. 10. 2019

Sveče lahko gorijo tudi na drugačen način

Prihaja čas, ko se v veliki večini s simbolnim prižiganjem sveč poklonimo spominu na pokojne. Na pokopališčih zagori nepregledna množica lučk, ko pa ugasnejo, se spremenijo v goro plastike. Ni pomembna samo količina sveč, ki jih prižigamo na grobovih, pomemben je tudi namen.   Smo kdaj pomislili, da bi spremenili svoje navade in..
21. 10. 2019