10. 07. 2019

Velika vsebnost nečistoč v odpadni stekleni embalaži

Odpadna steklena embalaža je koristen odpadek, ki ga lahko predelamo in ponovno uporabimo. V zadnjem času pa v zabojnikih za stekleno embalažo, ki so postavljeni na ekoloških otokih (bela barva), opažamo prisotnost plastenk, folije, mešanih komunalnih odpadkov, ki tja ne sodijo.   V zabojnike za stekleno odpadno embalažo odlagamo..
09. 07. 2019

Zbiranje odpadkov na pokopališčih

Tudi za obiskovalce pokopališč je urejeno ločeno zbiranje odpadkov, kjer so postavljeni zabojniki za ločeno zbiranje odpadnih sveč, cvetja ter ostalih odpadkov. V zabojnik za odpadne sveče odlagamo vse vrste odpadnih sveč. V zabojnik za cvetje poleg cvetja odlagamo ostale biološke odpadke, kot so plevel, trava, listje in..
01. 07. 2019

Cenik odvajanja in čiščenja odpadnih vod v Občini Šenčur

Cena odvajanja in čiščenja odpadnih vod je sestavljena iz: variabilnega dela - odvajanje, čiščenje, fiksnega dela - omrežnina odvajanje, omrežnina čiščenje Dodatno se obračuna okoljska dajatev za onesnaževanje okolja zaradi odvajanja odpadnih voda. Cene so v EUR in veljajo od 1. 7. 2019.  Za obdobje enega leta od potrditve..
27. 06. 2019

Svarje z novim odjemnim mestom za odpadke

V naselju Svarje – Zalog pri Golniku je urejeno novo odjemno mesto za zbiranje odpadkov.
17. 06. 2019

Zbirni center Remont ob nedeljah ne obratuje več

Uporabnike na območju občine Jezersko obveščamo o spremembi delovnega časa zbirnega centra Remont. Zbirni center ob nedeljah ne obratuje več. Odpadke lahko v mesecih junij - avgust oddate ob ponedeljkih, med 18. in 19.30. uro ter petkih, med 18. in 21. uro.  Vabljeni k branju dodatnih informacij o pravilni oddaji odpadkov v zbirnih..
12. 06. 2019