31. 08. 2021

Umik parkomata in združeno ime parkirišč Občina in Brioni

S 1. 9. 2021 se parkomat na parkirišču Občina ukinja in bo za to parkirišče na voljo parkomat Brioni. Parkirišči Brioni in Občina se bosta združila pod skupno ime Občina.
30. 08. 2021

Ravnanje z odpadki po samotestiranju na SARS-CoV-2

Odpadke pri izvajanju prostovoljnega samotestiranja na SARS-CoV-2 (npr. uporabljene robčke, testne materiale) ter odpadke od čiščenja prostorov (npr. krpe za enkratno uporabo) je potrebno odložiti v plastično vrečo za smeti in jo, ko je polna, tesno zavezati. Vsebine vreč se ne tlači, odpadkov se po odlaganju v vrečo več ne dotika...
30. 08. 2021

Trajnostno v novo šolsko leto

Novo šolsko leto je pred vrati. Starši v tem času razmišljajo ali bo lanska pisalna miza in šolska torba še dobri ter ali so otroci prerasli večino oblačil za hladnejše dni.    Trajnostni način življenja je zagotovo prava pot za prihodnost, saj pozitivno vpliva na okolje in življenski prostor. Že z majhnimi koraki in odločitvami..
27. 08. 2021

Obnova lesene konstrukcije na pokopališču

Obiskovalce Mestnega pokopališča Kranj obveščamo, da bomo v ponedeljek, 30. 8. 2021, začeli z obnovo lesenih nosilcev na poslovilnem objektu. Rok izvedbe je predvidoma do sredine septembra v odvisnosti od vremenskih razmer.
23. 08. 2021

Plastični proizvodi za enkratno uporabo se umikajo

Vlada je na dopisni seji (19. 8. 2021) izdala uredbo o prepovedi dajanja nekaterih plastičnih proizvodov za enkratno uporabo na trg in o označevanju nekaterih plastičnih proizvodov. Prepovedani bodo pribor - vilice, noži, žlice in palčke - ter krožniki, slamice in vatirane palčke, razen če gre za medicinske..
23. 08. 2021