10. 09. 2021

Čestitke Občini Jezersko ob občinskem prazniku

Občankam in občanom Jezerskega čestitamo ob občinskem prazniku.
10. 09. 2021

Teden vseživljenjskega učenja in Parada učenja tudi s Komunalo Kranj

Tedni vseživljenjskega učenja (TVU) so najvidnejša promocijska kampanja na področju izobraževanja in učenja v Sloveniji. Projekt usklajujejo na Andragoškem centru Slovenije (ACS) in ga prirejajo v sodelovanju s stotinami ustanov, skupin in posameznikov po vsej državi pa tudi onkraj naših meja. Že nekaj let pa v kampanji z veseljem..
09. 09. 2021

Gradbena dela na pokopališču v Bitnjah

Obiskovalce pokopališča Bitnje obveščamo, da bomo v četrtek, 9. 9. 2021, začeli z gradbenimi deli. Načrtovana je ureditev osebnega prehoda iz parkirišča na pokopališče in poti ter tlakovanje poti pri novih žarnih grobovih. Pri fontani bo odstranjena in na novo zasajena živa meja tise, odstranjene bodo stare betonske plošče in..
09. 09. 2021

Akcija zbiranja nevarnih odpadkov - oktober 2021

Od začetka do sredine oktobra 2021 bo potekala akcija zbiranja nevarnih odpadkov zbranih v gospodinjstvih. Termine in lokacije zbiranja ter podatke katere nevarne odpadke lahko prinesete na zbirno mesto najdete v razpredelnici. Za vse informacije lahko pokličete na 04 28 11 30 00, 080 35 55 ali pa nam pišete na info@komunala-kranj.si.
07. 09. 2021

Države pozivajo k zmanjšanju plastičnih odpadkov

Program Združenih narodov za okolje (UNEP) je ministrom na konferenci v Ženevi predstavil osnutek resolucije, ki poudarja nujno potrebo po reševanju te okoljske problematike.   UNEP je opozoril, da se planet utaplja v plastičnih odpadkih. Na svetovni ravni se namreč letno proizvede okoli 300 milijonov ton plastičnih odpadkov, je poročala..
06. 09. 2021

Za šolsko/študijsko leto 2021/2022 razpisujemo kadrovske štipendije

Za šolsko/študijsko leto 2021/2022 razpisujemo kadrovske štipendije za dijake in študente naslednjih smeri: Gradbeništvo, Strojništvo, Elektro, Mehatronika, informatika (SOK 6, 7, 8) in kemija (SOK 8), ki so motivirani za delo v našem podjetju.   Štipendisti bodo že med izobraževanjem povezani s Komunalo Kranj. Poleg dobre..
31. 08. 2021

Nov parkirni režim v središču Kranja

Kranj, 30. avgust 2021 – S 1. septembrom 2021 se bo na nekaj ulicah v središču mesta spremenil parkirni režim. Na Nazorjevi ulici bo ob delavnikih parkiranje plačljivo ­– razen za imetnike parkirnih dovolilnic in parkirnih abonmajev –, pred Zoisovo ulico 2 in Cesto Staneta Žagarja 19 pa bo veljal režim kratkotrajnega..
31. 08. 2021

Umik parkomata in združeno ime parkirišč Občina in Brioni

S 1. 9. 2021 se parkomat na parkirišču Občina ukinja in bo za to parkirišče na voljo parkomat Brioni. Parkirišči Brioni in Občina se bosta združila pod skupno ime Občina.
30. 08. 2021

Ravnanje z odpadki po samotestiranju na SARS-CoV-2

Odpadke pri izvajanju prostovoljnega samotestiranja na SARS-CoV-2 (npr. uporabljene robčke, testne materiale) ter odpadke od čiščenja prostorov (npr. krpe za enkratno uporabo) je potrebno odložiti v plastično vrečo za smeti in jo, ko je polna, tesno zavezati. Vsebine vreč se ne tlači, odpadkov se po odlaganju v vrečo več ne dotika...