16. 08. 2021

Spominski znak Vlade Republike Slovenije

Vlada Republike Slovenije je Komunali Kranj podelila spominski znak za požrtvovalnost pri izvajanju ukrepov za preprečevanje širjenja epidemije nalezljive koronavirusne bolezni covid-19, ki jo povzroča virus SARS-CoV-2.          Spominski znak_Vlada RS
15. 07. 2021

Poostren nadzor nad urejenostjo ekoloških otokov

Medobčinski inšpektorat Kranj skupaj s Komunalo Kranj redno opravlja nadzore glede nepravilnega odlaganja komunalnih odpadkov. Samo v mesecu juniju smo na šestnajstih lokacijah odkrili enako število kršiteljev. Odpadki so največkrat odloženi na tla, zraven gospodinjskih zabojnikov za odpadke in zraven zabojnikov za odpadke na ekoloških..
12. 07. 2021

Intervju z direktorjem Matjažem Berčonom

Vabljeni k ogledu intervjuja z direktorjem JP Komunala Kranj, Matjažem Berčonom za Gorenjsko TV. Beseda je tekla o v zadnjem času nadvse odmevnem vprašanju ravnanja z odpadnim blatom. Novinarko je zanimalo kaj se z blatom dogaja po čiščenju na čistilnih napravah? Ali je nevarno zdravju ljudi? Kaj se dogaja z odpadnim  blatom s kranjske..
07. 07. 2021

Nova asfaltna prevleka na Kokrici, Šmarjetni gori in izboljšava na Suhi

V okviru rednega vzdrževanja občinskih cest je Komunala Kranj pred kratkim izvedla dve preplastitvi z novo asfaltno prevleko od izvoza Kranj zahod proti Kokrici ter na dveh najbolj uničenih delih ceste proti Šmarjetni gori. Zaključili pa smo tudi s sanacijskimi deli na prepustu potoka Belca na Suhi pri Predosljah.     Na spodnji..
06. 07. 2021

Mobilno plačevanje parkirnine odslej z novim ponudnikom

Z julijem je ponudnik mobilnega plačevanja parkirnin na območju Mestne občine Kranj podjetje EasyPark. Dosedanji ponudnik plačevanja parkirnine v MOK s 30. junijem ne izvaja več storitve na območju Mestne občine Kranj. Poleg gotovinskega plačila je uporabnikom na voljo še parkirna kartica Mestne občine Kranj ali plačevanje preko..
06. 07. 2021

Občina Medvode praznuje 6. 7.

Občankam in občanom Medvod čestitamo ob občinskem prazniku.      6. julij ima za Medvode in občane poseben pomen, saj se je takrat leta 1845 v Zavrhu pod Šmarno goro rodil veliki Slovenec, duhovnik, pisatelj, pesnik, domoljub in gornik Jakob Aljaž. V njegovo čast in spomin občina Medvode 6. julij označuje kot občinski..
29. 06. 2021

Občina Naklo praznuje 29. junija

Občankam in občanom Nakla čestitamo ob občinskem prazniku.     Praznik Občine Naklo je 29. junij, ko goduje sv. Peter, ki je zaščitni svetnik farne cerkve v Naklem in je s krajen povezan kulturno in zgodovinsko.Iz Odloka o grbu, zastavi in občinskem prazniku Občine Naklo (Uradni vestnik Gorenjske, št. 41/1996)