01. 06. 2021

Voščilo Občini Preddvor

Občankam in občanom Preddvora čestitamo ob občinskem prazniku. Praznik Občine Preddvor je 1. junij, kar predstavlja obletnico smrti prve slovenske pesnice Josipine Urbančič Turnograjske (1833 - 1854).
27. 05. 2021

Novice s terena - barvanje talnih oznak

V galeriji fotografij najdete nekaj utrinkov s terena - barvanje talnih oznak. Ekipa sektorja Mestnih služb na delu.
27. 05. 2021

Strokovna konferenca Izzivi trajnostnega razvoja

Vabimo vas na strokovno konferenco IZZIVI TRAJNOSTNEGA RAZVOJA v soorganizaciji B&B Visoke šole za trajnostni razvoj in Kompetenčnega centra Logins, ki bo potekala 28. maja 2021 med 9.00 in 13.30 uro preko spleta.   Udeležba na konferenci je brezplačna. Prosijo, za potrditev udeležbe s PRIJAVO PREK SPLETNEGA OBRAZCA najkasneje..
26. 05. 2021

Zero waste - miti in neresnice

Občine, v katerih kranjska komunala izvaja gospodarsko javno službo zbiranja komunalnih odpadkov so trdno na poti do družbe brez odpadkov. Predstavniki občin – Mestne občine Kranj, Občin Šenčur, Naklo, Preddvor in Jezersko, komunale ter člani različnih društev so se srečali na treh razširjenih delavnicah Zero waste v izvedbi..
20. 05. 2021

Novice s terena - obnova vodovoda Spodnja Besnica

V galeriji objavljamo nekaj utrinkov z delovišča - obnova vodovoda Spodnja Besnica.
10. 05. 2021

Ločevanje odpadkov na pokopališčih

Ločeno zbiranje odpadkov je urejeno tudi na pokopališčih, kjer so postavljeni zabojniki za ločeno zbiranje odpadnih sveč, cvetja ter ostalih odpadkov.       Na Mestnem pokopališču Kranj in pokopališču v Bitnjah v namenskih zabojnikih za odpadke, v zadnjem času opažamo prisotnost nečistoč. V zabojnikih so med seboj pomešani..
03. 05. 2021

Nove cene storitev GJS obdelave določenih vrst komunalnih odpadkov in odlaganja ostankov predelave ali odstranjevanja komunalnih odpadkov v RCERO Ljubljana

Od 1. 4. 2021 veljajo nove cene za storitve obdelave in odlaganja komunalnih odpadkov, ki jih izvaja Javno podjetje VODOVOD KANALIZACIJA SNAGA d.o.o. Poleg cen storitev in javne infrastrukture obdelave in odlaganja komunalnih odpadkov se je spremenila tudi obračunana količina odloženih odpadkov, in sicer iz 7 % na 13,6 % v obdelavo sprejetih..
23. 04. 2021

Občankam in občanom Šenčurja čestitamo ob občinskem prazniku!

Danes praznuje Šenčur. Praznik Občine Šenčur je 23. april, dan, ko goduje sv. Jurij.
23. 04. 2021

V Kranju na pomoč čebelam

V Mestni občini Kranj so se odzvali pobudi enega od čebelarjev, ki je pozval k poznejši košnji zelenic z željo, da bi imele čebele kljub pozebi spomladi dovolj hrane. Tam, kjer je to možno, bodo tako s košnjo začeli pozneje kot sicer, letos prvič bodo čebelji paši namenili tudi dva travnika, dodatno zasajenima s travniškimi cvetlicami...