06. 02. 2020

Obvestilo najemnikom grobov

Vse najemnike grobov na Mestnem pokopališču Kranj in pokopališču v Bitnjah prosimo, da preverijo svoje grobove oz. obeležja. V nedavnem neurju, ki je divjalo na širšem območju Kranja, je namreč na nekaterih spomenikih, grobovih, obeležjih nastala  škoda, posamezni spomeniki pa so nagnjeni in jih lahko podre močnejši sunek vetra. V..
06. 02. 2020

Komunala Kranj sodeluje pri sanaciji posledic

Že v času včerajšnjega neurja je Komunala Kranj s svojimi ekipami na terenu spremljala in sproti odpravljala posledice silovitega vetra, ki je pustošil po Kranju in okolici. Na terenu je bilo preko 25 zaposlenih z delovnimi stroji in opremo, ki so odstranjevali posledice divjanja narave. Največkrat so ukrepali zaradi premikanja smetnjakov,..
05. 02. 2020

Pojasnilo v zvezi z objavo o domnevni zamenjavi direktorja Komunale Kranj

V zvezi z zapisom in objavo predsednika skupščine Komunale Kranj Zorana Stevanovića na družabnem omrežju »Facebook« z dne 4. 2. 2020, kjer podaja informacijo o zamenjavi direktorja Matjaža Berčona, podajamo pojasnilo, da je šlo za sestanek (»kavico«) članov skupščine in ne za sejo, ki bi bila izvedena skladno s poslovnikom..
05. 02. 2020

Močan severni veter - opozorilo

Na strani Agencije Republike Slovenije za okolje je objavljeno obvestilo, da bo danes pihal zmeren do močan veter severnih smeri, ki bo najmočnejši v Zgornjem Posočju, pod Karavankami, v severovzhodni Sloveniji in v višjih legah, kjer bodo najvišje hitrosti vetra od 70 do 90 km/h, krajevno lahko tudi okoli 100 km/h. Drugod bodo najmočnejši..
30. 01. 2020

Nova drsna vrata na Mestnem pokopališču Kranj – sprememba za obiskovalce

Ob upravni stavbi na Mestnem pokopališču Kranj so bila zamenjana dotrajana vrata službenega vhoda. Popravilo elektro motorja ni bilo več mogoče, zato je Mestna občina Kranj zagotovila sredstva za investicijo v nova drsna vrata z vključenimi vrati za osebni prehod. Nova pridobitev na Mestnem pokopališču Kranj prinaša spremembo za..
29. 01. 2020

Zaščita rjavega zabojnika in pravilno odlaganje bioloških odpadkov

S pravilnim odlaganjem bioloških odpadkov lahko zmanjšamo onesnaženost zabojnika. V zimskem času pa moramo biti še posebej previdni, saj zaradi nizkih temperatur vsebina zabojnika zamrzne. Biološki odpadki so namreč zaradi svoje sestave še posebej občutljivi in lahko zamrznejo.   Nekaj nasvetov, kako se izogniti zamrznjeni vsebini..
20. 01. 2020

Komunala Kranj na teren z novima voziloma

Ob koncu leta 2019 je Komunala Kranj v svoj vozni park dodala dve večji vozili za uporabo na področju odpadkov. Novi pridobitvi sta kotalni prekucnik in smetarsko vozilo. Vozili sta bili danes uradno predani v uporabo sektorju Odpadki. Tovorno vozilo kotalni prekucnik z dvigalom ima šasijo Iveco Stralis (3-osna), največja dovoljena teža je..
08. 01. 2020

Razširitev parkirišča pri zdravstvenem domu

Mestna občina Kranj je v sodelovanju s Komunalo Kranj in Bolnišnico za ginekologijo in porodništvo Kranj pred božičem na območju nekdanje kotlovnice odprla razširitev javnega parkirišča s približno 80 dodatnimi parkirnimi mesti pred Zdravstvenim domom Kranj. Z vzpostavitvijo razširjenega parkirišča se pričakuje, da bo razrešen..
06. 01. 2020

Kam z novoletno smrečico po praznikih?

V predprazničnih dneh z veseljem postavljamo novoletne smrečice in jim namenimo osrednji prostor v hiši. Po praznikih pa nas čaka pospravljanje okraskov iz skoraj gole naravne smrečice, če ste se odločili za naravno drevesce, ali pa razstavljanje umetne smrečice. V vsakem primeru se srečamo z vprašanjem kam z naravno in kam s..