06. 02. 2020

Komunala Kranj sodeluje pri sanaciji posledic

Že v času včerajšnjega neurja je Komunala Kranj s svojimi ekipami na terenu spremljala in sproti odpravljala posledice silovitega vetra, ki je pustošil po Kranju in okolici. Na terenu je bilo preko 25 zaposlenih z delovnimi stroji in opremo, ki so odstranjevali posledice divjanja narave. Največkrat so ukrepali zaradi premikanja smetnjakov, podiranja prometnih znakov in drugih obvestilnih tabel, nekajkrat pa v primeru izruvanih dreves ter sanacije poti. Več visokih dreves se je podrlo tudi na kranjskem mestnem pokopališču in poškodovalo nekatere nagrobnike, nekaj dreves pa je veter nagnil in bodo odstranjena še v tem tednu. Ravno tako je škoda nastala na pokopališču v Bitnjah, kjer je močan veter podrl preko 20 nagrobnih spomenikov. Na Zbirnem centru Zarica že poteka sanacija nadstrešnice nad kontejnerskimi zabojniki.

Ekipe Komunale Kranj so po jutranjem usklajevalnem sestanku na sedežu Gasilsko-reševalne službe v Kranju, na posamezne lokacije dostavile zabojnike za odvoz poškodovanih ostrešij in ostalega odpadnega materiala. Ekipe zadolžene za javne površine so takoj pristopile k strojnemu in ročnemu čiščenju cest ter ulic. Poteka intenzivno popravilo prometnih znakov, obvestilnih tabel in cestnih ogledal. Silovit veter je namreč marsikateri znak podrl ali pa ga ukrivil. Pri sanaciji sodelujejo predvsem zaposleni v Mestnih službah in Sektorju Odpadki, ki so v stalnem stiku s predstavniki Gasilsko-reševalne službe Kranj in Civilne zaščite. Krajane prosimo, da nas v primeru nevarnosti ali poškodbe na cestni opremi, ki je nastala zaradi silovitega vetra, obvestijo o lokaciji.