17. 04. 2020

Mestna tržnica v Kranju spet nazaj na ustaljeni urnik

Mestna tržnica v Kranju bo z naslednjim tednom, od ponedeljka, 20. 4. 2020, spet poslovala po ustaljenem delovnem času med 6. in 14. uro in sicer v ponedeljek, torek, sredo, petek in v soboto. V primeru povečanega obiska bo tržnica razporejena na dve lokaciji. Na običajni lokaciji tržnice bodo naprodaj mesni in sirni izdelki, na prostoru med..
16. 04. 2020

V zbirne centre s predhodno sortiranimi odpadki

Zbirni centri so posebej urejeni in opremljeni prostori, kjer sprejemamo različne vrste odpadkov. Namenjeni so dodatnemu ločevanju odpadkov. Vse uporabnike pozivamo, da v zbirne centre prinesejo predhodno sortirane odpadke. Tako bomo zmanjšali čas oddaje in zadrževanja v zbirnem centru.    V času epidemije trenutno..
16. 04. 2020

Bodi junak, ne zamenjaj školjke za smetnjak

Tudi v času koronakrize ravnajmo odgovorno z odpadki V školjko sodijo le 3 stvari. Da, prav ste prebrali. Le tri stvari. V straniščno školjko sodijo samo človeški iztrebki in izločki ter toaletni papir. Straniščna školjka je vstop v kanalizacijski sistem in ravnanje vseh nas je bistveno za delovanje sistema in..
15. 04. 2020

Zbirni centri Tenetiše, Šenčur in Naklo ponovno odpirajo vrata - 16. in 17. 4.

Obveščamo vas, da Zbirni centri Tenetiše, Šenčur in Naklo ponovno odpirajo vrata. V četrtek, 16. 4. 2020, odpiramo zbirna centra Tenetiše in Naklo, v petek, 17. 4. 2020, pa še zbirni center Šenčur. Uporabnike pozivamo, da ob vstopu v zbirni center upoštevajo določila Odloka o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na..
15. 04. 2020

Zbirni centri Tenetiše, Šenčur in Naklo ponovno odpirajo vrata - 16. in 17. 4.

10. 04. 2020

Interna vodovodna omrežja - preventivni ukrepi

V času epidemije covid-19 so se zaprli številni javni in zasebni objekti (šole, vrtci, gostinski objekti …). V zaprtih objektih se je močno zmanjšala ali celo prekinila uporaba pitne vode, kar je privedlo do zastajanja le-te v internem vodovodnem omrežju. Zaradi nepretočnosti vode v internem vodovodnem omrežju, se je povečalo tveganje za..

Okoljski alarm: po državi že 16.000 ton odpadne embalaže

V novinarskem prispevku na povezavi lahko preberemo:   »Po zadnjih ocenah je na začasnih skladiščih za odpadke po državi že 16.000 ton odpadne embalaže. Ob normalnem obratovanju bi je komunalna podjetja skladiščila največ 2000 ton. "Kaos", trenutne razmere z eno besedo povzema predsednik Zbornice komunalnega gospodarstva Sebastjan..

Prazniki in delo Komunale Kranj

Uporabnike obveščamo, da na praznični velikonočni ponedeljek redno odvažamo odpadke po urnikih, ki so začeli veljati dne, 1. 4., in jih najdete na zadnji strani računov, na spletni strani, v portalu Vaši računi ali poiščete datum odvoza v iskalniku.   Vsi zaposleni našega podjetja v izrednih razmerah na terenu opravljajo izjemno..
06. 04. 2020

Voda na pokopališčih odprta od jutri (7. 4. ) naprej

Obiskovalce Mestnega pokopališča Kranj in pokopališča v Bitnjah obveščamo, da bo voda v fontanah od jutri naprej odprta.