06. 04. 2020

Redna spomladanska deratizacija

Začeli smo z izvajanjem redne spomladanske deratizacije. Aktivnosti bodo potekale na območju Mestne občine Kranj in v Občinah Šenčur, Cerklje na Gorenjskem, Naklo in Preddvor predvidoma teden dni, veliko pa je odvisno tudi od vremenskih razmer. Zaradi boljšega učinka bo deratizacija javne kanalizacije izvedena skupaj z deratizacijo javnih..
03. 04. 2020

Nakup namenskih vreč za odpadke in možnost zamenjave zabojnika z večjo prostornino

Zaradi ukrepov preprečevanja širjenja epidemije novega koronavirusa se veliko ljudi zadržuje doma, zato je ponekod količina odpadkov večja. Ekipe Komunale Kranj dnevno zaznavajo spremembe v razporeditvi odpadkov in obremenjenosti zabojnikov. Spremembam se prilagajamo tako, da po potrebi in glede na razpoložljive delavce ponekod nameščamo..
01. 04. 2020

Novi urniki odvoza odpadkov april-oktober 2020

Z današnjim dnem so začeli veljati novi urniki rednega odvoza odpadkov za obdobje april-oktober 2020. Poti do razporeda odvozov so naslednje:   - v tiskani obliki: na zadnji strani računov, ki so jih uporabniki prejeli v marcu, - preko spletne strani www-komunala-kranj.si:..
31. 03. 2020

Odgovorna poraba hrane

V času epidemije so se naše nakupovalne navade spremenile. Trgovine poskušamo obiskovati redkeje, a takrat pogosto nakupimo več izdelkov, tudi hrane, kot običajno. Poskušajmo ravnati racionalno – kupujmo živila z daljšim rokom trajanja, zelenjavo in sadje pa v manjših količinah, saj le to gnije, kar se posledično odraža v polnih..
30. 03. 2020

Zemlja ne sodi v zabojnik za papir

Smetarske ekipe na terenu se trudijo in redno odvažajo odpadke. Večina uporabnikov upošteva navodila in odgovorno ločujejo odpadke, nekateri pa ločevanje odpadkov razumejo drugače. Naši delavci so danes naleteli na prizor, ki osupne. V zabojniku za papir so odkrili kup zemlje z ostanki zelenja, ki je bil seveda pomešan s papirjem, a v..
30. 03. 2020

Ponovna uporaba ostankov blaga ali zavrženih oblačil – izdelava zaščitne maske

Čas izrednih razmer je priložnost, da v odpadkih prepoznamo uporabno vrednost. V Komunali Kranj ves čas epidemije novega koronavirusa pozivamo uporabnike k zmanjševanju količine odpadkov in k preudarnemu ter odgovornemu ravnanju z njimi. Ponovna uporaba izdelkov in materialov, ki jih ne potrebujemo več je priložnost, da vsak od nas prispeva..
27. 03. 2020

Čas epidemije, čas za odgovorno ravnanje z odpadki

Zaradi ukrepov preprečevanja širjenja epidemije novega koronavirusa se veliko ljudi zadržuje doma, zato je ponekod količina odpadkov večja. Ekipe Komunale Kranj dnevno zaznavajo spremembe v razporeditvi odpadkov in obremenjenosti zabojnikov. Po potrebi in glede na razpoložljive delavce se ponekod nameščajo dodatni zabojniki.   Vse..
27. 03. 2020

Dezinfekcija javnih površin v Kranju še vedno poteka

Razkuževanje javnih površin v Kranju še vedno poteka. Od začetka akcije, ponedeljka, 23. 3., se ekipe Komunale Kranj vsakodnevno najprej lotijo razprševanja razkužila v okolici Zdravstvenega doma Kranj ter Bolnišnice za ginekologijo in porodništvo Kranj, svojo pot nadaljujejo v okolici lekarne na Bleiweisovi nasproti Avtobusne postaje..
25. 03. 2020

Odpadki v času epidemije – 4 odgovori

1. Ali je treba z odpadki okuženih oseb ali tistih, ki kažejo znake okužbe s koronavirusom ravnati kako drugače?   Seveda. Za preprečevanje širjenja okužb je ključno pravilno ravnanje z odpadki. Poleg vsega, se moramo zavedati izpostavljenosti naših smetarskih ekip, ki dnevno odvažajo odpadke in s pravilnim ravnanjem bomo dodatno..