22. 10. 2020

Obvestilo o poslovanju Komunale Kranj v času razglašene epidemije

Vse uporabnike ter poslovne partnerje obveščamo, da Komunala Kranj zaradi preprečevanja širjenja okužb s koronavirusom in ob ponovni razglasitvi epidemije uvaja spremenjeno poslovanje:   za uporabnike smo dosegljivi le po telefonu, elektronski pošti in s pomočjo drugih orodij spletnega komuniciranja – osebnih obiskov ni, do vključno..
20. 10. 2020

Izvedba pogrebnih slovesnosti v času covid-19 razmer - do 6 oseb prisotnost na pogrebni slovesnosti

Zaradi zagotavljanja čim bolj varnih pogojev za izvedbo pogrebnih slovesnosti in varnosti udeležencev, velja za Mestno pokopališče Kranj in pokopališče v Bitnjah do preklica:    uporaba čajne kuhinje za obiskovalce pogrebnih slovesnosti ni mogoča, čas odprtja vežice je največ do 2 uri pred pogrebno slovesnostjo, pogrebne..

Blagajna 20. 10. zapira svoja vrata - informacije o delovnem času

Uporabnike obveščamo, da bo blagajna zaprta v času od 20. do 30. 10. 2020. Vse informacije za uporabnike so dostopne od 20. do 23. 10. 2020 v času uradnih ur na telefonski številki 04 28 11 300 ali brezplačni telefonski številki 080 35 55, od 26. do 30. 10. 2020 uradnih ur ne bo.   Uporabnikom svetujemo v čim večji meri uporabo..

Izvedba pogrebnih slovesnosti v času covid-19 razmer in odpoved komemoracij

Zaradi zagotavljanja čim bolj varnih pogojev za izvedbo pogrebnih slovesnosti in varnosti udeležencev, velja za Mestno pokopališče Kranj in pokopališče v Bitnjah do preklica:   uporaba čajne kuhinje za obiskovalce pogrebnih slovesnosti ni mogoča, čas odprtja vežice je največ do 2 uri pred pogrebno slovesnostjo, pogrebne..

Koronavirus – informacije in ukrepi

1. URADNE URE Uporabnike obveščamo, da nas v nujnih primerih lahko obiščejo v času uradnih ur samo na enotni vstopni točki podjetja – blagajni, ki se nahaja na Ulici Mirka Vadnova 1, 4000 Kranj. Za vse zadeve z različnih področij se lahko oglasite v prostorih blagajne, kjer vas bomo usmerili naprej. V poslovne prostore Komunale Kranj..
19. 10. 2020

Sveče lahko gorijo tudi drugače

Prihaja čas, ko se v veliki večini s simbolnim prižiganjem sveč poklonimo spominu na pokojne. Na pokopališčih zagori nepregledna množica lučk, ko pa ugasnejo, se spremenijo v goro plastike. Ni pomembna samo količina sveč, ki jih prižigamo na grobovih, pomemben je tudi namen.   Smo kdaj pomislili, da bi spremenili svoje navade in..
16. 10. 2020

Svetovni dan hrane 2020 - 16. oktober

Vsako leto 16. oktobra po vsem svetu obeležujemo dan hrane. Tako Svetovna organizacija za hrano in kmetijstvo (FAO) z letošnjim sloganom »Gojimo, hranimo, ohranjajmo. Skupaj.« izpostavlja pandemijo COVID-19, ki je pomembno zaznamovala leto 2020 tudi s prehranskega vidika.   To obdobje nas je opomnilo, da je lahko dostop do zdravju..
14. 10. 2020

Odpadna zaščitna oprema – pravilno ravnanje

Ob doslednem upoštevanju preventivnih ukrepov in priporočil za boj proti novemu koronavirusu, kamor sodijo tudi uporaba različnih zaščitnih pripomočkov in opreme, se je posledično zelo povečala tudi količina odpadne zaščitne opreme. Vedno več je uporabe zaščitnih mask, silikonskih rokavic, razkužilnih robčkov, tkanin in podobnih..
14. 10. 2020

Vzgoja za prihodnost - obisk na OŠ Naklo

V ponedeljek, 5. oktobra, smo obiskali OŠ Naklo. Trije 6. razredi so namreč imeli tehniški dan na temo vzgoja potrošnika. Učenci so obiskali učilnico na prostem, kjer smo zanje pripravili zanimivo predstavitev delovanja smetarskega vozila, razložili učencem kako ravnati v prometu, ko se srečamo s specializiranim vozilom za odvoz odpadkov..