19. 11. 2020

Obratovanje Komunale Kranj v času epidemije - novice 19. 11. 2020

Komunala Kranj obratuje z nekaj prilagoditvami in spremembami tudi v času epidemije:    blagajna bo v novembru odprta samo še v petek, 20. novembra 2020, o ponovnem odprtju v decembru bomo uporabnike obveščali v začetku decembra, uradne ure in obiski: za uporabnike smo dosegljivi v času uradnih ur le po telefonu, elektronski pošti in..
18. 11. 2020

Donacija hitra in uspešna, Fajdigovi ambulanti smo podarili napravi za razkuževanje

Komunala Kranj d.o.o. je poskrbela za to, da bo Fajdigova ambulanta, namenjena ranljivim skupinam brez urejenega zdravstvenega zavarovanja, nemoteno delovala tudi v epidemiji covid-19. Od prošnje do predaje naprave je prišlo v treh delovnih dneh.   Zdravstveni dom Kranj zaradi prostorske stiske, ki jo je povzročila epidemija novega..
13. 11. 2020

Pogrebne slovesnosti - omejitev zbiranja in gibanja

Z odlokom (13. 11. 2020) je zaradi preprečitve širjenja nalezljive bolezni covid-19 začasno prepovedano zbiranje ljudi v Republiki Sloveniji. Začasno so prepovedane vse prireditve, shodi, slavja, praznovanja, poroke in verski obredi. Pogrebi so dovoljeni za ožje družinske člane ali člane skupnega gospodinjstva ob upoštevanju priporočil..
09. 11. 2020

Od srede zaprta voda na pokopališčih v Kranju in Bitnjah

Obiskovalce Mestnega pokopališča Kranj in pokopališča v Bitnjah obveščamo, da v sredo,  11. 11. 2020, zapiramo vodo v fontanah na obeh pokopališčih. Preventivni ukrep pred prihodom zime izvedemo vsako leto, saj lahko nizke temperature povzročijo poškodbe na vodovodnih ceveh. Voda bo iz pip fontan zopet pritekla spomladi, ko se..
06. 11. 2020

Sanitarije za obiskovalce Mestnega pokopališča Kranj

Obiskovalce Mestnega pokopališča Kranj obveščamo, da sanitarije za obiskovalce (v sklopu čajne kuhinje) obratujejo v času uradnih ur pisarne pogrebne službe: od ponedeljka do petka, od 8. do 14. ure oz. do zaključka zadnje pogrebne slovesnosti.   Obratovalni čas sanitarij je prilagojen delovnemu času zaposlenih z razlogom, saj ob..
05. 11. 2020

Naročite si e-račun in privarčujte

Z uporabo digitalnih poti varčujemo in prispevamo k ohranjanju narave. Vabimo vas, da se namesto za klasičen račun v papirni obliki odločite:   za prejemanje računa samo preko elektronske pošte ali za plačevanje računov preko E-računa, kjer račun prejmete kar v elektronsko banko.   Hkrati pa si lahko poenostavite poslovanje z..
04. 11. 2020

Tehnične težave na komunikacijskem omrežju Komunale Kranj

Obveščamo vas, da je bil zaradi nepredvidenih tehničnih težav na komunikacijskem omrežju podjetja v prazničnih dneh, 31. 10. in 1. 11., onemogočen dostop do vseh storitev, ki jih Komunala Kranj ponuja svojim uporabnikom preko interneta. Tehnična ekipa je delovanje omrežja v celoti vzpostavila v ponedeljek, 2. 11., ko je bil ponovno..
04. 11. 2020

Najboljši odpadek je tisti, ki ga ni!

V članku (Gorenjski glas, Kranjske novice, november 2020, str. 6), ki ga najdete tudi na povezavi pod vsebino, boste lahko prebrali več: o pravilnem ravnanju z odpadno zaščitno opremo, izvedeli odgovore zakaj školjka ne sme biti smetnjak za odpadke, preverili kako nakupovati racionalno in na kakšen način zmanjševati količino..
30. 10. 2020

Ravnanje z nevarnimi odpadki - posnetek webinarja

Prevzemniki nevarnih odpadkov opozarjajo na neustrezno ločevanje nevarnih odpadkov, kar otežuje varno ravnanje s temi odpadki ter njihovo ustrezno predelavo in odstranjevanje v komunalni dejavnosti. Zato je Zbornica komunalnega gospodarstva 27. oktobra 2020 organizirala webinar na temo ravnanja z nevarnimi odpadki v komunalni dejavnosti, na..