05. 03. 2024

Komunala Kranj podpisala zavezo k podnebni nevtralnosti

V Kranju, enem od 112 mest, ki jih je Evropska komisija izbrala v Misijo 100 podnebno nevtralnih in pametnih mest do leta 2030, smo v petek, 1. marca 2024, skupaj s partnerji podpisali zavezo, da bomo delovali skupaj in proaktivno za uresničitev ciljev Misije v Kranju, kar bo občutno izboljšalo kakovost življenja v občini.   Matjaž..
28. 02. 2024

Izvajanje pogrebne službe

Prevzem pokojnikov je obvezna občinska gospodarska javna služba, ki jo na območju Mestne občine Kranj izvaja Komunala Kranj. Javno podjetje po pooblastilu občine tudi upravlja pokopališči v Kranju in Bitnjah.    Mestni svet je na svoji zadnji seji potrdil predlog dviga cene 24-urne pogrebne službe, ki po novem za naročnika pogreba..
12. 02. 2024

Komunala Kranj sodelovala v dobrodelni akciji

Z zaključnim dogodkom na Mestni občini Kranj se je uspešno končala že peta dobrodelna akcija V Kranju dobro v srcu mislimo. Ta poteka na pobudo župana Matjaža Rakovca, njen glavni namen pa je zbiranje sredstev za družine in posameznike v stiski. Vanjo so se s prispevki vključili gospodarstveniki, posamezniki in vrsta podjetij – med njimi..
07. 02. 2024

Kako ravnati z odpadnim jedilnim oljem?

Pustni čas s pripravo krofov in drugih pustnih dobrot je priložnost, da se spomnimo, kako pravilno odložiti odpadno jedilno olje. Odpadna jedilna olja, ki jih ponavadi pridelamo s cvrtjem oziroma pečenjem hrane, so namreč zelo specifična. Prevreto olje ni biološko razgradljivo, zato ga je potrebno zbirati in odlagati..
07. 02. 2024

Zapore cest: Prešernov smenj (8. februar) in Krančkov karneval (10. februar)

V četrtek, 8. februarja, bo zaradi prireditve Prešernov smenj v nekaterih ulicah starega mestnega jedra veljala popolna zapora cest.   Med 6. in 18. uro bo zaprta cesta Slovenski trg–Gregorčičeva ulica, in sicer od križišča Koroške ceste in ceste med Globusom in Delavskim domom do objekta na naslovu Gregorčičeva ulica 18, med 9...
06. 02. 2024

Informacija o prevzemu nepravilno parkiranih vozil

Za dogovor o prevzemu vozila pokličete na telefonsko številko izvajalca rednega vzdrževanja občinskih cest Komunalo Kranj d.o.o.: 030 610 450.    Prevzem odpeljanih nepravilno parkiranih vozil je možen v času uradnih ur med 7. in 15. uro na naslovu: Savska loka 33, 4000 Kranj.
02. 02. 2024

Svetovni dan mokrišč – Življenjska povezanost mokrišč in ljudi

Ob svetovnem dnevu mokrišč, ki ga vsako leto praznujemo 2. februarja, letos pod sloganom »Življenjska povezanost mokrišč in ljudi« namenjamo razmislek pomenu mokrišč za blaginjo ljudi. Zdrava mokrišča predstavljajo zibelko biotske raznovrstnosti, vir pitne vode in hrane ter so izjemnega pomena za blaženje in prilagajanje na podnebne..
29. 01. 2024