07. 02. 2024

Zapore cest: Prešernov smenj (8. februar) in Krančkov karneval (10. februar)

V četrtek, 8. februarja, bo zaradi prireditve Prešernov smenj v nekaterih ulicah starega mestnega jedra veljala popolna zapora cest.

Med 6. in 18. uro bo zaprta cesta Slovenski trg–Gregorčičeva ulica, in sicer od križišča Koroške ceste in ceste med Globusom in Delavskim domom do objekta na naslovu Gregorčičeva ulica 18, med 9. in 18. uro bo veljala zapora tudi na cesti pri Slovenskem trgu, ki vodi mimo Mestna občine Kranj, in na parkirišču Brioni.

Na ta dan bo med 7. in 20. uro veljala prepoved prometa v središču mesta, in sicer na javnih poteh Glavni trg–Tomšičeva ulica, Gregorčičeva ulica–Maistrov trg, Poštna–Tavčarjeva–Maistrov trg, Reginčeva ulica 13, Tomšičeva ulica–Glavni trg, Cankarjeva ulica–Trubarjev trg, Tavčarjeva ulica, Glavni trg–Prešernova ulica in Jenkova ulica.
Med 9. in 16. uro bo zaprta tudi Gregorčičeva ulica–Partizanska cesta.

V času prireditve bo parkirišče Čebelica namenjeno izključno parkiranju stanovalcev starega Kranja.

V soboto, 10. februarja, bo zaradi prireditve Krančkov karneval popolna zapora cest (od 10 do 14 ure) na naslednjih mestih:

– Glavni trg – Tomšičeva ulica/območje Glavnega trga in Hlebševega podhoda
– Tomšičeva ulica – Glavni trg/območje Poštne ulice in Glavnega trga