08. 05. 2020

Zagon javnega potniškega prometa in sprememba pri parkiriščih

Prihodnji ponedeljek, 11. maja, bo znova stekel javni potniški promet. Tako bo na mestnih parkiriščih v Mestni občini Kranj (MOK) znova potrebno plačevati parkirnino. Na avtobusih in vlakih bo veljal posebni režim.

Mestna občina Kranj je v času epidemije virusa covid-19 omogočila brezplačno parkiranje na sicer plačljivih parkiriščih, da bi olajšala situacijo občanom, ki so se zaradi začasne ukinitve javnega potniškega prometa na delo vozili z lastnim prevozom. Po ponovni vzpostavitvi javnega prevoza pa bo ponovno v veljavi običajni sistem plačevanja parkirnine na zaprtih (Stara Sava, Huje, Čebelica in Zdravstveni dom) in odprtih parkiriščih (Brioni, Slovenski trg, Globus 1 in 2, Huje zunanje in Delavski dom, Stritarjeva ulica, Mladinska ulica, Jelenov klanec, Bleiweisova cesta ter Sejmišče).