12. 03. 2024

Vabilo na 23. tradicionalno čistilno akcijo in EKO teden

V Kranju bo v petek in v soboto, 22. in 23. marca, potekala že 23. čistilna akcija Očistimo Kranj 2024 – Kranj ni več usran, ki jo v sodelovanju z Mestno občino Kranj organizira Zveza tabornikov občine Kranj. Tudi letos bo čistilno akcijo ponovno spremljal EKO teden, ki z različnimi dejavnostmi ozavešča o nujnosti varovanja okolja, odgovornem ravnanju in vpeljavi trajnostnih življenjskih praks v naš vsakdan.

Akcijo bodo s prijavljenimi vrtci in šolami ter nekaterimi kranjskimi podjetji izvedli v petek, 22. marca, z ostalimi udeleženci pa dan pozneje, v soboto. Čiščenje bo v skladu z navodili Komunale Kranj in občinskega štaba Civilne zaščite MOK potekalo na celotnem območju kranjske občine.

V petek, 22. marca bodo tudi vsi zaposleni Komunale Kranj izvedli čistilno akcijo v podporo čistilni akciji Očistimo Kranj – Kranj ni več usran v okolici upravnih lokacij in servisnih objektov.

Več informacij o čistilni akciji Očistimo Kranj – Kranj ni več usran najdete na povezavi tukaj.

Komunala Kranj sodeluje tudi v EKO tednu, ki bo potekal od petka, 22. marca, do sobote, 30. marca in sicer z naslednjimi aktivnostmi:

•  Sobota, 23. marca 2024: Predstavitvena stojnica Komunale Kranj na Info točki čistilne akcije
  •  Torek, 26. marca 2024: Ogled Centralne čistilne naprave Kranj
  •  Četrtek, 28. marca 2024 skupaj s Fundacijo Vincenca Drakslerja organiziramo Izmenjevalnico oblačil, obutve, modnih dodatkov in igrač

Celoten program EKO tedna in več informacij o posamezni aktivnosti najdete na slikovnem gradivu v prispevku spodaj ali na povezavi tukaj.