07. 03. 2023

Vabilo na 22. tradicionalno čistilno akcijo in EKO teden

Mestna občina Kranj v sodelovanju z Zvezo tabornikov občine Kranj vabi v petek in soboto, 24. in 25. marca 2023, na 22. tradicionalno čistilno akcijo OČISTIMO KRANJ – Kranj ni več usran! Letos bo čistilno akcijo že tretjič zapored spremljal EKO teden, na katerem bodo z različnimi aktivnostmi ozaveščali o nujnosti varovanja okolja.

Akcijo bodo s prijavljenimi vrtci in šolami v Mestni občini Kranj (MOK) izvedli v petek, 24. marca 2023, z ostalimi udeleženci pa dan pozneje, v soboto dopoldne. Udeleženci čistilne akcije bodo čistili v skladu z navodili Komunale Kranj in občinskega štaba Civilne zaščite MOK. Lani je v čistilni akciji, ki je potekala ob 70-letnici kranjskih tabornikov, sodelovalo okoli 5.300 ljudi, pobrali so dobrih 13,5 ton odpadkov, kar je približno tri tone manj kot leto prej.

V petek, 24. 3. 32023, bodo vsi zaposleni Komunale Kranj izvedli čistilno akcijo v podporo čistilni akciji Očistimo Kranj – Kranj ni več usran v okolici upravnih lokacij in servisnih objektov.

Komunala Kranj sodeluje tudi v EKO TEDNU. Več o aktivnostih najdete na povezavi tukaj.

V MOK pa vabijo vsa registrirana društva, ki imajo status društva v javnem interesu, naj svoj interes za sodelovanje na čistilni akciji izkažejo s prijavo. Z upravičenci do neposrednega financiranja iz proračuna bo MOK sklenila pogodbo. Prijavo je treba oddati do petka, 17. marca 2023, s kratkim opisom območja čiščenja, predvidenega števila udeležencev ter časa trajanja akcije, in sicer na obrazcu, ki je na voljo na spletni strani MOK, fizično pa ga je možno dobiti na Uradu za gospodarske dejavnosti in promet.