06. 01. 2021

Umik zabojnikov za embalažo z ekoloških otokov

Uporabnike obveščamo, da smo v posameznih krajevnih skupnostih Mestne občine Kranj (začetek v KS Stražišče in KS Struževo) začeli z umikom zabojnikov za embalažo z ekoloških otokov. S tem ukinjamo podvajanje sistema zbiranja iste frakcije odpadkov, posledično pa tudi znižujemo stroške. Plastično in kovinsko embalažo uporabniki odlagate v svoje zabojnike z rumenim pokrovom, ki so na voljo v okviru rednega odvoza odpadkov. Zbiranje mešane komunalne embalaže (MKE – plastike, pločevink, tetrapakov in druge embalaže) poteka po načelu »od vrat do vrat« oziroma na »skupnih odjemnih mestih«.

Komunala Kranj bo postopoma nadomeščala 120-litrske zabojnike z 240-litrskimi, kjer bo to potrebno. V vmesnem času pa bodo na voljo tudi plastične vreče, ki jih lahko odložite poleg zabojnika. Zagotavljamo, da bomo odpeljali vse pravilno ločene odpadke. Za naročilo večjega zabojnika ali dodatnih vreč lahko pošljete zahtevo na ... ali po klasični pošti. Več informacij v času uradnih ur na telefonski številki 04 28 11 305 ali brezplačni telefonski številki 080 35 55.

Na ekoloških otokih ostaja ločeno zbiranje steklene embalaže in papirja, kartona ter papirne in kartonske embalaže.