08. 10. 2021

Sprememba na ekoloških otokih v starem mestnem jedru Kranja

V naslednjem tednu bomo ukinili zbiranje odpadne embalaže na potopnih ekoloških otokih v starem mestnem jedru. Zabojniki bodo opremljeni z novo nalepko za zbiranje papirja in kartona in bosta tako v sklopu vsakega potopnega ekološkega otoka v starem mestnem jedru za uporabnike na voljo dva zabojnika za papir in karton ter eden za stekleno odpadno embalažo. Zbiranje mešane komunalne embalaže (plastike, pločevink, tetrapakov in druge embalaže) je z državno uredbo predpisano in organizirano po načelu od vrat do vrat oziroma na skupnih odjemnih mestih, kar pomeni, da ima vsak uporabnik možnost odlaganja v svoj zabojnik in je podvajanje nepotrebno. V kolikor uporabniki menijo, da jim trenutni volumen zabojnika ne zadošča, ga bomo brezplačno nadomestili z večjim. Večji volumen individualnega zabojnika za mešano komunalno embalažo (plastiko) pri gospodinjstvih ne vpliva na ceno, saj se obračun izvaja glede na število stalno in začasno prijavljenih oseb pri uporabniku.