30. 10. 2020

Prometna ureditev v okolici pokopališč, odpoved komemoracij in priporočila

Bliža se dan spomina na mrtve, zato se pridružujemo pozivu Mestne občine Kranj, v katerem pozivajo občanke in občanke, naj grobove obiščejo že v dneh pred praznikom. Vse najemnike grobov obveščamo, da kot dokazilo za prehod med občinami uporabijo račun za najem groba, saj posebnih potrdil ali obvestil ne bodo izdajali. Obiskovalce Mestnega pokopališča Kranj in pokopališča v Bitnjah obveščamo in svetujemo, da se zaradi povečanega obiska pokopališč, predvsem na dan praznikov 31. oktobra in 1. novembra, na pot odpravijo pravočasno. Obiskovalcem, ki živijo v neposredni bližini pokopališč priporočamo, da se na pot odpravijo peš.

Prosimo, da v okolici pokopališč upoštevate in sledite prometni signalizaciji in navodilom. Poskrbite tudi za varnost imetja. Svetujemo, da v vozilih ne puščate vrednih predmetov na vidnih mestih.

Komemoracij ob dnevu spomina na pokojne 2020 ne bo.

Zaradi zagotavljanja čim bolj varnih pogojev za izvedbo pogrebnih slovesnosti in varnosti udeležencev, velja za Mestno pokopališče Kranj in pokopališče v Bitnjah do preklica:

• uporaba čajne kuhinje za obiskovalce pogrebnih slovesnosti ni mogoča,
  • čas odprtja vežice je največ do 2 uri pred pogrebno slovesnostjo,
  • pogrebne slovesnosti se izvajajo do vključno 14. ure,
  • omejitev do 6 oseb – prisotnost na pogrebni slovesnosti,
  • za vse udeležence pogrebnih slovesnosti je obvezna uporaba zaščitne maske ali druge oblike zaščite ustnega in nosnega predela obraza (velja za gibanje in zadrževanju v vseh zaprtih javnih krajih oziroma prostorih in tudi pri gibanju in zadrževanju na odprtih javnih krajih oziroma prostorih).