13. 10. 2020

Priznanje za najboljši korporativni film za Komunalo Kranj

Udeležili smo se 1. Mednarodnega festivala izobraževalnih programov o varovanju vode WEP EFFECT 2020, ki je bil organiziran pod častnim pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije g. Boruta Pahorja. Gradiva so bila predstavljena v petek, 25. septembra 2020, preko videokonference. Film Oskrba s pitno vodo našega podjetja je prejel priznanje za najboljši korporativni film

Komunala Kranj se je odzvala vabilu Društva vodna agencija komunalnim in drugim javnim podjetjem k predstavitvi gradiv ter sodelovanju na festivalu WEP EFFECT 2020. Na festivalu so sodelovala komunalna in druga javna podjetja, ki se ukvarjajo z upravljanjem z vodo in odpadki. Vsa prijavljena gradiva so bila vsebinsko namenjena izobraževanju, informiranju in osveščanju prebivalstva o pomenu varovanja (pitne) voda, njene racionalne rabe, čiščenju odpadnih voda, zbiranju jedilnega olja in podobno ter pripravljena oz. dejavnosti izvedene v letih 2018–2020.

Komunala Kranj je prijavila v kategorijo video gradivo film s področja ravnanja s pitno vodo. Ocenjevalna komisija v zasedbi: prof. dr. Jožef Lipnik, Rogaška Slatina, Slovenija, prof. dr. Samuel Appelbaum, Ben-Hurion University, Izrael, prof. dr. Mihael J. Toman, Biotehnična fakulteta, Univerza v Ljubljani, Slovenija, dr. Tatjana Kikec, Društvo Vodna agencija, Rogaška Slatina, Slovenija, Aleksandar Krstić, Utility benchmarking coordinator IAWD, Dunaj, Avstrija, Borut Tavčar, novinar časopisa DELO, Ljubljana, Slovenija, je ocenjevala sporočilnost in jasnost gradiva, kakovost gradiva (jezikovna korektnost, oblikovanje, tehnično izdelavo, estetski izgled, vsebinsko zasnovo (strokovno korektnost, didaktično vrednost), izvirnost zamisli, pravilno izbiro ciljne publike in vključenost vzgojno-izobraževalnih institucij.

Zaključna misel konference je: »Spreminjanje vedenja ljudi do narave in vode je nujen pogoj za preživetje civilizacije.«

Nagrajeni film najdete na povezavi tukaj. Vabljeni k (ponovnemu) ogledu.

Poročilo 1. Mednarodnega festivala izobraževalnih programov o varovanju vode WEP EFFECT 2020