02. 12. 2021

Očistili smo črni odlagališči v Kranju in v Podbrezjah

V tem tednu smo v okviru Evropskega tedna zmanjševanja odpadkov 2021 očistili črno odlagališče odpadkov v Mestni občini Kranj v bunkerjih nasproti Trenče.

Čiščenje odpadkov iz bunkerjev (MOK)

Odpeljali smo okoli 10 m³ nepravilno odloženih odpadkov. Železna vrata, ki preprečujejo vhod v podzemne prostore smo zavarili. Lokacijo z nepravilno odloženimi odpadki pa smo odkrili in očistili tudi v občini Naklo, na lokaciji Podbrezje. Od tam je bilo odpeljane 30 m³ nesnage.

Podbrezje - v gozdu smo našli pohištvo, gradbene odpadke in zeleni odrez

Na čiščenje čakajo še lokacije v Šenčurju, Preddvoru in na Jezerskem.

V Trbojah (Občina Šenčur) smo naleteli na ogromne kupe odpadne krme in zelenega odreza, v Preddvoru v globeli potoka na odpadne avtomobilske školjke in na Jezerskem na zelo težko dostopnem terenu čaka na odstranitev preko 60 m³ vreč odpadkov. Za odvoz bodo ekipe Komunale Kranj poskrbele, ko bodo to dopuščale vremenske razmere (na zgornjem zbirniku fotografij od zgoraj navzdol).