05. 01. 2021

Nič več plastike na ekološke otoke

V Mestni občini Kranj, občinah Jezersko, Naklo, Preddvor in Šenčur, kjer Komunala Kranj izvaja javno službo ravnanja z odpadki, je organizirano zbiranje mešane komunalne embalaže (MKE – plastike, pločevink, tetrapakov in druge embalaže) po načelu »od vrat do vrat« oziroma na »skupnih odjemnih mestih«. Zato v januarju 2021 ukinjamo dodatno zbiranje MKE na ekoloških otokih. S tem ukinjamo podvajanje sistema zbiranja iste frakcije odpadkov, posledično pa tudi znižujemo stroške.

Trenutno veljavne cene so iz leta 2016, stroški ravnanja z odpadki pa so se v zadnjih petih letih povečali za 25 %. V tem času se je namreč spremenilo veliko dejavnikov: od stroškov prevozov, prevzemanja in odlaganja odpadkov do minimalne plače. V izogib nepriljubljenemu dvigovanju cen, bomo skupaj z vami najprej poskušali obvladovati in znižati stroške izvajanja storitev.

Z ekoloških otokov bodo umaknjeni RUMENI ZABOJNIKI. Uporabniki torej različne vrste embalaže – plastenke, pločevinke, tetrapake ipd. – odlagate v svoje zabojnike z rumenimi pokrovi. Komunala Kranj bo postopoma nadomeščala 120-litrske zabojnike z 240-litrskimi, kjer bo to potrebno. V vmesnem času pa bodo na voljo tudi plastične vreče, ki jih lahko odložite poleg zabojnika. Zagotavljamo, da bomo odpeljali vse pravilno ločene odpadke. Za naročilo večjega zabojnika ali dodatnih vreč lahko pošljete zahtevo na ... ali po klasični pošti. Več informacij v času uradnih ur na telefonski številki 04 28 11 305 ali brezplačni telefonski številki 080 35 55.