08. 05. 2020

Naročanje kosovnega odvoza spet možno

Uporabnike obveščamo, da bo od ponedeljka, 11. 5. 2020, spet mogoče naročanje odvoza kosovnih odpadkov iz gospodinjstev in kontejnerskih odvozov odpadkov. Prosimo za spoštovanje varnostnih priporočil v času epidemije (varnostna razdalja med osebami vsaj 2 metra, pravilna higiena kašlja) - oddaja in prevzem odpadkov naj poteka brez stikov z zaposlenimi Komunale Kranj. Potrudili se bomo, da bomo vaša naročila izvedli v najkrajšem možnem času. Opozarjamo pa, da lahko pride tudi do časovnih zamikov zaradi različnih razlogov: storitve odvoza kosovnih odpadkov nekaj časa nismo izvajali in pričakujemo povečanje naročil, določeno število naročil je že v obdelavi, možni pa so tudi zastoji na strani prevzemnikov kosovnih odpadkov.

Naročilo odvoza kosovnih odpadkov iz gospodinjstev
Uporabniki komunalnih storitev zbiranja komunalnih odpadkov lahko naročate odvoz kosovnih odpadkov iz gospodinjstev preko spletnega obrazca, ki ga najdete na tej povezavi. Vsako gospodinjstvo, ki je uporabnik komunalnih storitev v Mestni občini Kranj in Občinah Šenčur, Naklo in Preddvor, lahko v tekočem letu naroči brezplačen odvoz do dveh kubičnih metrov kosovnih odpadkov. Odvoz kosovnih odpadkov naročite, ko to potrebujete. Tisti uporabniki, ki nimajo dostopa do interneta ali možnosti naročanja preko spleta, pa lahko:

• Pokličete na telefonsko številko 04 28 11 303 in naročite obrazec Naročanje odvoza kosovnih odpadkov, ki ga prejmete po pošti.
  • Sporočite svoj naslov in naročite tiskani obrazec Naročanje odvoza kosovnih odpadkov, na elektronski naslov kosovni@komunala-kranj.si, ki ga prejmete po pošti ali preko elektronske pošte.
  • Osebni prevzem obrazca na sedežu Komunale Kranj (na blagajni) trenutno ni mogoče zaradi ukrepov za preprečevanje širjenja okužbe z novim koronavirusom.
  • Tiskani obrazec naročnik izpolni in podpisanega vrne: po pošti ali preko elektronske pošte. Osebna oddaja obrazca na sedežu Komunale Kranj trenutno ni mogoča.

Med kosovne odpadke sodijo:
kosi pohištva, sanitarna oprema, odpadna električna in elektronska oprema (gospodinjski aparati, hladilne naprave, računalniška oprema ...), vzmetnice, preproge, vrtna oprema, kolesa, smuči ...

Odvoz kosovnih odpadkov ni namenjen:
odvozu gradbenega materiala, odpadkov, ki vsebujejo azbest (salonitnih plošč in cevi), avtomobilskih delov, nevarnih odpadkov (akumulatorjev, kemikalij, barv, odpadnih olj …), pnevmatik, okenskih okvirjev s steklom, zelenega odreza (trava, listje, grmičevja), poginulih živali, klavničnih in kuhinjskih odpadkov ter odpadkov iz proizvodne dejavnosti.

Kako poteka odvoz?
Pred izvedbo naročila naročnika pokličemo in se dogovorimo za dan odvoza. Z odvozom pričnemo ob 6. uri zjutraj. Na dogovorjeni dan odpadke pripravite na vaše odjemno mesto, to je mesto, kjer imate zabojnike za komunalne odpadke oziroma mesto, kamor običajno pripravite odpadke v času rednega odvoza. Če boste pripravili več kot kubični meter odpadkov za en odvoz, bomo vsak nadaljnji kubični meter odpadkov zaračunali po veljavnem ceniku. Pravočasno pripravljene kosovne odpadke naložimo neposredno na vozilo. Zabojnika pri individualnih naročilih ne dostavljamo, zadostuje, da odpadke pripravite na dostopno mesto. V primeru, da stanovalci v večstanovanjskih objektih skupaj zberete najmanj 5 m³ odpadkov, brezplačno dostavimo 5 m³ zabojnik.