02. 07. 2020

Mestni občini Kranj certifikat Voda iz pipe

Na slavnostnem dogodku na Gospodarski zbornici Slovenije je župan Mestne občine Kranj Matjaž Rakovec prejel certifikat Voda iz pipe in se s podpisom zavezal, da bo občina v poslovnih prostorih in na dogodkih, ki jih organizira, ponujala pitno vodo iz pipe. Prav tako bo k pitju vode iz pipe spodbujala svoje zaposlene, partnerje, podizvajalce in ostale deležnike in tako ozaveščala, da imamo v Sloveniji zdravo in kakovostno pitno vodo ter da je pitje vode iz pipe bolj zdravo in okolju prijaznejše kot poseganje po predpakirani vodi. Mestna občina bo pitno vodo iz pipe stregla v steklenih vrčih in kozarcih ter se bo, kadar bo le mogoče, izogibala ponujanju predpakirane vode. Več o dogodku na povezavi tukaj.

Mestna občina Kranj se je tako pridružila na seznam podjetij in ustanov na katerem je tudi naše podjetje, saj je javno podjetje Komunala Kranj tudi podpisnik Zaveze certifikata in prejemnik certifikata "Voda iz pipe". S podpisom Zaveze z zgledom opozarjamo na prakso pitja pitne vode iz pipe kot naše najbolj dragocene dobrine in aktivno spodbujamo, promoviramo in prakticiramo spreminjanje navad, saj tako prispevamo k ohranjanju tistega, kar je najpomembnejše – našega zdravja in okolja.