11. 01. 2021

Komunala Kranj z novimi e-vozili

Komunala Kranj se je v letu 2020 pridružila Mestni občini Kranj pri njihovi nameri za sklenitev javno-zasebnega partnerstva pri uvajanju e-mobilnosti. Tako je Mestna občina Kranj po večmesečnem postopku konec lanskega leta sklenila 15-letno pogodbo z izbranim izvajalcem Vizije mobilnosti. V okviru te krovne pogodbe je Komunala Kranj tako pred novim letom v svoj vozni park sprejela prva tri vozila na električni pogon, in sicer dve škodi citigo za potrebe terenskih (drive-by) odčitkov vodomerov, ki bosta nadomestili dva starejša citroena C3, ter volkswagna up za splošne potrebe prevozov skupnih služb in tehnično-investicijskega sektorja.

Sočasno je Komunala Kranj na podlagi javnega naročila in ob predhodni pridobitvi nepovratnih sredstev Ekosklada kupila tudi vozilo renault twizzy za potrebe nadzornikov parkirišč. Vsa e-vozila so označena z osveženo in prilagojeno celostno grafično podobo, ki jo bomo poslej videvali na vozilih Komunale Kranj.