21. 10. 2021

Komunala Kranj pomaga otrokom in mladostnikom

Počasi se približuje konec leta, čas obdarovanj, veselja, radosti. Na Centru za socialno delo Gorenjska, Enota Kranj, ob tem času razmišljajo in načrtujejo, kako bodo obdarovali otroke in mladostnike, ki se v življenju srečujejo s številnimi težavami in izzivi. Tudi letos jih bodo obdarili v sklopu tradicionalne dobrodelne prireditve »Tudi za naše otroke«.

Namenjena je otrokom in mladostnikom, ki živijo doma in njihovi starši iz različnih razlogov ne zmorejo v zadostni meri zanje poskrbeti ter otrokom in mladostnikom, ki ne živijo doma in so nameščeni bodisi v vzgojnih zavodih, stanovanjskih skupinah, zavodih za usposabljanje, rejniških družinah bodisi so vključeni v rehabilitacijo ali pa živijo pri skrbnikih.

Obdaritev je namenjena otrokom in odraslim osebam s posebnimi potrebami, ki prijahajo iz Mestne občine Kranj ter občin Cerklje na Gorenjskem, Jezersko, Naklo, Preddvor in Šenčur. Komunala Kranj je pomagala napolniti letošnjo Božičkovo vrečo in prispevala donacijo v višini 1.000,00 EUR za dober namen.

Del sredstev bodo namenili za nakup šolskih potrebščin, oblačil, letovanj, taborov in drugih dejavnosti, ki jih otrokom starši ali skrbniki ne morejo omogočiti. Poleg Božičkove vreče, pa smo napolnili tudi otroška srca in jim za odtenek polepšali njihova življenja ter jim pričarali praznični duh v decembrskih dneh. Otrokom sporočamo, da navkljub stiskam in težavah, ki jih doživljajo, niso sami.

Pomočnica direktorice Centra za socialno delo Gorenjska, Enota Kranj, Andreja Valant

in Matjaž Berčon, direktor javnega podjetja Komunala Kranj