18. 03. 2024

Kam s kosovnimi odpadki ali večjo količino odpadkov?

V primeru, da imate kosovne odpadke ali večjo količino odpadkov lahko izberete:

• najem velikega zabojnika,
  • naročilo odvoza kosovnih odpadkov,
  • oddaja odpadkov v zbirni center,
  • še uporabne stvari lahko oddate v prostoru Fundacije Vincenca Drakslerja v zbirnem centru Zarica.

Najem večjega zabojnika

Gospodinjstva v individualnih objektih (fizične osebe)

• Odločite se lahko za najem zabojnika za dan ali več. Izbirate lahko med zabojniki prostornine 5, 7, 12, 15, 20, 30 mᵌ. Če v tekočem letu še niste koristili pravice do brezplačnega odvoza kosovnih odpadkov do 2 mᵌ (brez zabojnika), lahko to pravico izkoristite pri najemu zabojnika za kosovne odpadke (na ta način si znižate račun).

Zabojnik naročite z obrazcem ''Naročilnica za enkratni odvoz zabojnika''.

Večstanovanjski objekti (fizične osebe)

• Naročite lahko 5, 7, 12 mᵌ zabojnik za 1 dan. Za naročilo nas kontaktirajte na e-mail .... Vsakemu gospodinjstvu pripada pravica do brezplačnega odvoza 2 mᵌ kosovnih odpadkov letno (ki jo lahko izkoristite pri najemu večjega zabojnika). Npr. če 5 mᵌ zabojnik naročate v imenu večstanovanjskega objekta, ga lahko naročite 3 gospodinjstva skupaj. V trem primeru potrebujemo 3 imena in priimke lastnikov stanovanj.

Odvoz kosovnih odpadkov

Vsako gospodinjstvo, ki je uporabnik komunalnih storitev v Mestni občini Kranj in občinah Šenčur in Preddvor, lahko v tekočem letu naroči brezplačen odvoz do dveh kubičnih metrov kosovnih odpadkov.

Več informacij o odvozu kosovnih odpadkov si lahko preberete na povezavi tukaj.

Oddaja na zbirni center Komunale Kranj

Zbirni centri so posebej urejeni in opremljeni prostori, kjer sprejemamo različne vrste odpadkov. Namenjeni so dodatnemu ločevanju in večjim količinam odpadkov. Če prenavljate stanovanje, urejate vrt ali ste zamenjali kuhinjske aparate in podobno, lahko vse odpadne stvari pripeljete v zbirni center.

Vsako gospodinjstvo lahko brezplačno odda:

• do količine 1 m³ mešanih odpadkov mesečno,
  • štiri avtomobilske plašče na sezono brez platišč,
  • kosovne odpadke enkrat mesečno (do količine 3 m³).

Sprejem večjih količin zaračunamo skladno s cenikom. Pri tem velja, da posameznik ne sme pripeljati v eni pošiljki več kot 3 m³ odpadkov.

Večje količine odpadkov naj ne končajo v naravi, sredi naselja ali ob uličnih zbiralnikih.