27. 03. 2020

Dezinfekcija javnih površin v Kranju še vedno poteka

Razkuževanje javnih površin v Kranju še vedno poteka. Od začetka akcije, ponedeljka, 23. 3., se ekipe Komunale Kranj vsakodnevno najprej lotijo razprševanja razkužila v okolici Zdravstvenega doma Kranj ter Bolnišnice za ginekologijo in porodništvo Kranj, svojo pot nadaljujejo v okolici lekarne na Bleiweisovi nasproti Avtobusne postaje Kranj, v okolici Mestne občine Kranj in Slovenskega trga, na območju Avtobusne postaje Kranj, okoli stavbe Mestne knjižnice Kranj, v okolici stavbe Policije in v okolici Finančnega urada Kranj.

Poleg omenjenih površin, pa je bilo razkuževanje izvedeno še v okolici Planine 1, 2 in 3, okolici mosta pri Arvaju, nekaj vhodov poslopij na Savski cesti, v okolici Gimnazije Franceta Prešerna in Fakultete za organizacijske vede,  na Mestnem pokopališču Kranj in pokopališču v Bitnjah, na večini vhodov v trgovine, lekarne in pošte.

Dezinfekcija bo potekala še naprej na običajnih, bolj obljudenih površinah, ponovno bodo razkuženi gumbi na semaforjih, okolice trgovin in vhodov vanje. Kot vedno, je posebna pozornost namenjena dezinfekciji ograj, stebrov, kljuk, klopi, smetnjakov, ključavnicam na zamreženih površinah za zabojnike, vhodom v poslopja in drugi urbani opremi ter vsem tistim površinam, ki so izpostavljene dotikom večjega števila oseb.