03. 05. 2023

Obisk v Podružnični šoli Mavčiče in OŠ Orehek

V okviru aktivnosti obeležitve mednarodnega dneva Zemlje smo se 24. 4. oglasili v Podružnični šoli Mavčiče in v OŠ Orehek. Sodelavke in sodelavci iz vseh sektorjev so na različnih postajah prikazali aktivnosti in nasvete za boljše ravnanje z okoljem: Odpadne vode - prikaz čiščenja kanalizacijske cevi, Pitna voda - vodni..
03. 05. 2023

Udeležili smo se letnega zero waste srečanja in mednarodne konference popravil

12. aprila je v organizaciji društva Ekologi brez meja v Slovenskih Konjicah potekalo letno zero waste srečanje. Vsebine za opolnomočenje lokalnih skupnosti na poti do družbe z manj odpadki je letos dopolnila še mednarodna konferenca na temo popravil.   Zlati grič - Slovenske Konjice, lokacija srečanja   Konferenca je tradicionalno..
21. 04. 2023

22. april, svetovni dan Zemlje: Vlagajmo v naš planet!

Svetovni dan Zemlje že več kot pol stoletja obeležujemo 22. aprila. Letos bo potekal z enako pobudo kot lani, da moramo investirati v naš planet. Svetovni dan Zemlje s svojimi sporočili vabi vsakega izmed nas k spremembam vedenja, ki lahko izboljšajo okolje in prispevajo k trajnostni prihodnosti.   Veliko je področij in aktivnosti, kjer..

Delovni čas Komunale Kranj med prvomajskimi prazniki 2023

Med prvomajskimi prazniki bo spremenjen delovni čas.    Blagajna: bo v petek, 28. 4. 2023, zaprta in v podjetju ne bo uradnih ur. Pogrebna služba: Izjema je pogrebna služba, kjer so uradne ure tudi v petek, 28. 4. 2023. Zbirni centri odpadkov: V času prvomajskih praznikov bodo poleg nedelje zbirni centri zaprti v četrtek, 27. 4. 2023,..
21. 04. 2023

Spremembe cen in status strateških projektov

Kranj, 20. april 2023 – Komunala Kranj, javno podjetje, d.o.o. za drugo polovico leta predlaga sprememb nekaterih cen v občinah, kjer izvaja gospodarske javne službe (GJS). Tako je mestni svet MO Kranj v sredo že potrdil višje cene grobnin, storitev 24-urne dežurne službe, praznjenja greznic in zbiranja odpadkov, medtem ko so se cene..
04. 04. 2023

Zbirni centri zaprti v soboto in ponedeljek – velikonočni praznik

Zbirni centri zaprti v soboto in ponedeljek – velikonočni praznik   Vsi zbirni centri odpadkov (Zarica, Šenčur, Naklo in Jezersko), bodo v soboto  8. 4. 2023 in v ponedeljek 10. 4. 2023, zaprti.
27. 03. 2023

Kranj je spet čist zahvaljujoč številnim udeležencem čistilne akcije

Kranj, 27. marec 2023 – V Mestni občini Kranj (MOK) so v sodelovanju z Zvezo tabornikov občine Kranj in Komunalo Kranj dopoldne izvedli tradicionalno, že 22. čistilno akcijo OČISTIMO KRANJ 2023 – Kranj ni več usran. Na širšem območju MOK je v dveh dneh skupno čistilo okoli 6.000 ljudi zbrali so ­­­­­­skoraj 15 ton odpadkov...
24. 03. 2023