20. 03. 2020

Vlada je za zajezitev epidemije koronavirusa do nadaljnjega prepovedala gibanje in zbiranje

Vlada je izdala Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi na javnih shodih in javnih prireditvah ter drugih dogodkih na javnih krajih v Republiki Sloveniji. Z njim se do nadaljnjega prepoveduje gibanje in zbiranje ljudi na javnih krajih in površinah v Republiki Sloveniji ter prepoveduje dostop na javna mesta in površine v Republiki..
20. 03. 2020

Sobotna tržnica v Kranju bo vendarle odprta

Čeprav je Mestna občina Kranj (MOK) v dogovoru s Komunalo Kranj najprej sprejela odločitev, da zaradi preprečevanja širjenja koronavirusa mestne tržnice v soboto ne bo, so se zdaj odločili drugače. Ljudem namreč želijo omogočiti dostop do zdrave in lokalne pridelane hrane. Ker je tržnica na prostem, pa bo lažje vzdrževati tudi..
19. 03. 2020

Sporočilo Mestne občine Kranj

Iz Mestne občine Kranj prihajajo pozitivne novice v boju proti koronavirusu. Čeprav so razmere izredne, se Mestna občina Kranj v sodelovanju s ključnimi javnimi podjetji, šolami, prostovoljci in z vodstvi krajevnih skupnosti trudi vzpostaviti sistem, ki občanom zagotavlja čim bolj normalno in predvsem varno življenje. Več o dogajanju na..
18. 03. 2020

Občasne motnje v prevzemu dehidriranega blata na CČN Kranj

Zaradi izrednih razmer širjenja epidemije koronavirusa, bo do nadaljnjega občasno moten prevzem dehidriranega blata s strani prevzemnika. Posledično bi lahko v določenih primerih prišlo do minimalnih emisij vonjav v okolje. Razlog so polni zalogovniki blata na Centralni čistilni napravi Kranj. Trudimo se pridobiti prevzemnike blata v..
17. 03. 2020

Odpadke v gospodinjstvih z bolniki, ki kažejo znake bolezni koronavirusa COVID-19 se lahko odvrže izključno v posodo za mešane komunalne odpadke

Ministrstvo za okolje in prostor sporoča, da odpadki osebe, ki kažejo znake bolezni koronavirusa COVID-19, vključno z materialom za enkratno uporabo, ki ga uporablja bolna oseba in njeni negovalci (na primer rokavice, robci in maske) ter, kadar je to primerno, osebna zaščitna oprema zdravstvenega osebja (v primeru obiska bolnika, če to ni..
17. 03. 2020

Prijavite se na obvestila o moteni oskrbi z vodo

Zaradi zaprtja izobraževalnih ustanov, lokalov in odpovedi različnih dogodkov zaradi preprečevanja okužbe s korona virusom se zadržujemo doma več, kot je to v običajnih okoliščinah in naše potrebe se spreminjajo. Komunala Kranj zagotavlja nemoteno delovanje gospodarskih javnih služb varstva okolja, kamor sodi tudi oskrba s pitno vodo,..

Komunala Kranj z ukrepi, GJS delujejo

Javno podjetje Komunala Kranj deluje in izvaja dela ter naloge na vseh področjih izvajanja gospodarskih javnih ter izbirnih služb tudi v času kriznih razmer epidemije korona virusa. Za zdaj nemoteno in varno poteka oskrba s pitno vodo, kot že v običajnih okoliščinah, izvajamo stroge preventivne higienske ukrepe za zmanjševanje tveganj za..

Tržnica v Kranju zaprta

Mestna tržnica v Kranju, ki je urejena pri župnijski cerkvi Sv. Kancijana, se do preklica zapira zaradi preventivnih ukrepov preprečevanja širjenja korona virusa. Vse obiskovalce tržnice prosimo, da spremljajo objave in obvestila o morebitnih spremembah.

Brezplačna parkirišča

Vsa parkirišča, ki so v lasti Mestne občine Kranj in v upravljanju Komunale Kranj so od danes, 16. marca 2020, do nadaljnjega brezplačna.     Plačilo parkirnine tako več ni potrebno na zaprtih parkiriščih Stara Sava, Huje, Čebelica, Zdravstveni dom. Brezplačno parkiranje je na voljo tudi na odprtih parkiriščih Brioni, Slovenski..