27. 03. 2020

Dezinfekcija javnih površin v Kranju še vedno poteka

Razkuževanje javnih površin v Kranju še vedno poteka. Od začetka akcije, ponedeljka, 23. 3., se ekipe Komunale Kranj vsakodnevno najprej lotijo razprševanja razkužila v okolici Zdravstvenega doma Kranj ter Bolnišnice za ginekologijo in porodništvo Kranj, svojo pot nadaljujejo v okolici lekarne na Bleiweisovi nasproti Avtobusne postaje..
25. 03. 2020

Odpadki v času epidemije – 4 odgovori

1. Ali je treba z odpadki okuženih oseb ali tistih, ki kažejo znake okužbe s koronavirusom ravnati kako drugače?   Seveda. Za preprečevanje širjenja okužb je ključno pravilno ravnanje z odpadki. Poleg vsega, se moramo zavedati izpostavljenosti naših smetarskih ekip, ki dnevno odvažajo odpadke in s pravilnim ravnanjem bomo dodatno..
25. 03. 2020

Komunala Kranj deluje tudi v izrednih razmerah

V prizadevanjih preprečevanja okužbe s koronavirusom je Komunala Kranj sprejela nekaj ukrepov in izvedla določene aktivnosti v vseh občinah kjer izvaja obvezne in izbirne gospodarske javne službe: v Mestni občini Kranj in Občinah Šenčur, Cerkljah na Gorenjskem, Medvodah, Naklem, Preddvoru ter na Jezerskem.   Kljub izrednim razmeram, v..
24. 03. 2020

Poziv: zmanjšujmo količino odpadkov

Vse razpoložljive ekipe zaposlenih Komunale Kranj na področju ravnanja z odpadki so trenutno na terenu in izvajajo pobiranje odpadkov v skladu z rednimi urniki odvozov. Zaradi epidemije ostaja doma veliko uporabnikov, zato dnevno zaznavamo spremembe v razporeditvi odpadkov in obremenjenosti zabojnikov. Po potrebi in glede na razpoložljive..
24. 03. 2020

Odpadke okuženih je treba hraniti 72 ur

Odpadke okuženih oseb ali tistih, ki kažejo znake okužbe, je treba odvreči v zabojnik za mešano zbiranje odpadkov. Za preprečevanje širjenja okužb je ključno tudi pravilno ravnanje z odpadki. Osebne odpadke okuženih oseb je treba odvreči v zabojnik za mešane odpadke in jih pred tem še tri dni hraniti doma.   Za vse tiste, ki imajo..
23. 03. 2020

Pogrebna dejavnost v času epidemije

Vlada je izdala Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi na javnih shodih in javnih prireditvah ter drugih dogodkih na javnih krajih v Republiki Sloveniji. Z njim se do nadaljnjega prepoveduje gibanje in zbiranje ljudi na javnih krajih in površinah v Republiki Sloveniji ter prepoveduje dostop na javna mesta in površine v Republiki..
23. 03. 2020

Kako ravnati z odpadki v gospodinjstvih s potrjeno okužbo ali sumom nanjo

Ministrstvo za okolje in prostor svetuje osebam, ki imajo potrjeno okužbo oziroma so zaradi suma na okužbo s koronavirusom COVID-19 v domači oskrbi, da:   osebne odpadke (na primer uporabljene robčke in rokavice iz lateksa) ter odpadke od čiščenja prostorov (na primer krpe za enkratno uporabo)    odložijo v plastično vrečo za..
20. 03. 2020

Dezinfekcija nekaterih javnih površin

Komunala Kranj bo v ponedeljek, 23. marca 2020, začela dezinfekcijo urbane opreme ter nekaterih javnih površin, kjer se najpogosteje v teh dneh zadržujejo prebivalci. Gre za javne površine v okolici Zdravstvenega doma, Bolnišnice za ginekologijo in porodništvo Kranj, stavbe Mestne občine Kranj ter ostale površine, kjer bo to..
20. 03. 2020

Komunalni delavci delajo tudi, ko je večina države obstala

Uporabnike pozivamo, da je v času epidemije pomembno pravilno ravnanje z odpadki. Predvsem je to izrednega pomena v gospodinjstvih, kjer se je pojavil koronavirus. Tako poskrbimo za okolje, svoje zdravje in zdravje komunalnih delavcev. Slednji izvajajo odvoz odpadkov iz gospodinjstev po rednem urniku odvozov. V želji, da bi zavarovali zaposlene..