23. 12. 2020

Čas poslovanja med prazniki

V času praznikov, od 25. 12. 2020 do 3. 1. 2021 v podjetju ne bo uradnih ur, blagajna bo zaprta. Na vsa prejeta elektronska sporočila vam bomo odgovorili po praznikih.   Nemoteno in z upoštevanjem vseh omejitev ter priporočil NIJZ bomo izvajali storitve zbiranja odpadkov. Kosovnega odvoza odpadkov do preklica ne izvajamo. Zbirni center..
14. 12. 2020

Parkirišča v MOK spet plačljiva

Z Odlokom o omejitvah in načinu izvajanja javnega prevoza potnikov na ozemlju Republike Slovenije (Uradni list RS, št. 186/20) se deloma sprošča javni potniški promet, ki bo potekal po počitniškem voznem redu. Zato bo v skladu s tem potekal mestni avtobusni prevoz v Mestni občini Kranj, vozil pa bo tudi električni mini avtobus..
14. 12. 2020

MOK odprla pot na Majdičev log - med glavnimi izvajalci tudi KK

Mestna občina Kranj je odprla pot za pešce in kolesarje na Majdičev log, ki je v zadnjih letih bolj poznan pod imenom savski otok. Med glavnimi izvajalci tega lepega projekta je bila tudi Komunala Kranj, ki bo vse obnovljene površine tudi urejala.      Pot je na tej lokaciji že obstajala pred 90 leti, ko so lastniki, družina Majdič,..
13. 12. 2020

Začetek zbiranja odpadnega rastlinskega jedilnega olja

Na posameznih lokacijah ekoloških otokov smo začeli z nameščanjem uličnih zbiralnic odpadnega rastlinskega jedilnega olja. Prvi zbiralnici se nahajata na Mlaki pri Kranju in na Jezerskem ob potopnih zbiralnih posodah novih ekoloških otokov. V načrtu pa so še postavitve v Občinah Naklo, Preddvor in Šenčur. Uporabniki bodo prejeli namenske..
04. 12. 2020

Zimska služba na delu

Na področju Mestne občine Kranj zimsko službo opravlja več izvajalcev: hitre ceste, glavne ceste I. in II. reda, ter regionalne ceste I. in II. reda vzdržuje Gorenjska gradbena družba, lokalne ceste, mestne ceste, ulice in javne poti na področju mesta (mestne krajevne skupnosti) ter javne poti in pločniki izven mestnih KS vzdržuje..
04. 12. 2020

Skrb za odpadke in zabojnike v zimskih razmerah

Tudi v zimskih razmerah naše ekipe redno zbirajo odpadke od vrat do vrat. Zaradi nizkih temperatur in snežnih razmer imajo občasno težave z dostopom do zabojnikov za odpadke, ponekod pa zaradi neočiščenega snega in primrznjenih pokrovov zabojnikov sploh ni mogoče izprazniti. Uporabnike prosimo, da poskrbijo za dostopnost zabojnikov in..
03. 12. 2020

Občankam in občanom Kranja čestitamo ob občinskem prazniku!

Danes praznuje Kranj. Praznik Mestne občine Kranj je namreč na Prešernov dan, 3. decembra, na dan obletnice rojstva Franceta Prešerna. Rodil se je na današnji dan leta 1800 v Vrbi na Gorenjskem.
02. 12. 2020

Previdno na poteh ob obisku pokopališč

Obiskovalce Mestnega pokopališča Kranj in pokopališča v Bitnjah pozivamo k večji previdnosti pri hoji po poteh, saj so lahko zaradi nizkih temperatur in snega pomrznjene ter spolzke. Svetujemo primerno obutev in previden korak.
01. 12. 2020

Z vami tudi v času epidemije

Vse uporabnike ter poslovne partnerje obveščamo, da Komunala Kranj zaradi preprečevanja širjenja okužb s koronavirusom in ob ponovni razglasitvi epidemije uvaja spremenjeno poslovanje:    za uporabnike smo dosegljivi v času uradnih ur le po: telefonu, elektronski pošti in s pomočjo drugih orodij spletnega..