05. 01. 2021

Pričetek zbiranja rastlinskega odpadnega jedilnega olja

Na posameznih lokacijah ekoloških otokov smo začeli z nameščanjem uličnih zbiralnic rastlinskega odpadnega olja. Prve se nahajajo na Mlaki pri Kranju, v Naklem in na Jezerskem ob potopnih zbiralnih posodah novega ekološkega otoka. V načrtu pa so še postavitve v Občinah Preddvor in Šenčur. Uporabniki bodo prejeli namenske posode za..
05. 01. 2021

Nič več plastike na ekološke otoke

V Mestni občini Kranj, občinah Jezersko, Naklo, Preddvor in Šenčur, kjer Komunala Kranj izvaja javno službo ravnanja z odpadki, je organizirano zbiranje mešane komunalne embalaže (MKE – plastike, pločevink, tetrapakov in druge embalaže) po načelu »od vrat do vrat« oziroma na »skupnih odjemnih mestih«. Zato v januarju 2021 ukinjamo..
29. 12. 2020

Komunala Kranj sodelovala v dobrodelni akciji

Končala se je dobrodelna akcija V Kranju dobro v srcu mislimo. Vanjo so se s prispevki za 28 kranjskih družin v stiski vključili gospodarstveniki, posamezniki in vrsta podjetij – med njimi tudi Komunala Kranj d.o.o. Lani so v tej dobrodelni akciji zbrali 11.000 evrov, letošnji končni izkupiček pa znaša kar 29.764 evrov.    Matjaž..
29. 12. 2020

Tržnica zopet odprta 30. in 31. 12. 2020

V sredo, 30. 12. 2020, bo vrata spet odprla tudi mestna tržnica, saj je vlada na sobotni dopisni seji odobrila delovanje tržnic (sprememba Odloka o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v RS). Mestna tržnica bo tako po kratkem zaprtju znova odprla svoja vrata, a bo delovala po prazničnem urniku: 30. in 31...
24. 12. 2020

Tržnica v prazničnem času zaprta

Skladno z »odlokom o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji« se zapirajo vse storitvene dejavnosti, kjer se ni moč izogniti telesnim stikom. Med izjemami ni več tržnic, ki bodo ustavile svoje obratovanje do 4. januarja. Tako bo Mestna tržnica v Kranju v času od 24. 12. 2020 do..
23. 12. 2020

Čas poslovanja med prazniki

V času praznikov, od 25. 12. 2020 do 3. 1. 2021 v podjetju ne bo uradnih ur, blagajna bo zaprta. Na vsa prejeta elektronska sporočila vam bomo odgovorili po praznikih.   Nemoteno in z upoštevanjem vseh omejitev ter priporočil NIJZ bomo izvajali storitve zbiranja odpadkov. Kosovnega odvoza odpadkov do preklica ne izvajamo. Zbirni center..
14. 12. 2020

Parkirišča v MOK spet plačljiva

Z Odlokom o omejitvah in načinu izvajanja javnega prevoza potnikov na ozemlju Republike Slovenije (Uradni list RS, št. 186/20) se deloma sprošča javni potniški promet, ki bo potekal po počitniškem voznem redu. Zato bo v skladu s tem potekal mestni avtobusni prevoz v Mestni občini Kranj, vozil pa bo tudi električni mini avtobus..
14. 12. 2020

MOK odprla pot na Majdičev log - med glavnimi izvajalci tudi KK

Mestna občina Kranj je odprla pot za pešce in kolesarje na Majdičev log, ki je v zadnjih letih bolj poznan pod imenom savski otok. Med glavnimi izvajalci tega lepega projekta je bila tudi Komunala Kranj, ki bo vse obnovljene površine tudi urejala.      Pot je na tej lokaciji že obstajala pred 90 leti, ko so lastniki, družina Majdič,..
13. 12. 2020

Začetek zbiranja odpadnega rastlinskega jedilnega olja

Na posameznih lokacijah ekoloških otokov smo začeli z nameščanjem uličnih zbiralnic odpadnega rastlinskega jedilnega olja. Prvi zbiralnici se nahajata na Mlaki pri Kranju in na Jezerskem ob potopnih zbiralnih posodah novih ekoloških otokov. V načrtu pa so še postavitve v Občinah Naklo, Preddvor in Šenčur. Uporabniki bodo prejeli namenske..