02. 02. 2021

Pasji iztrebki tudi v koše za mešane odpadke

V prihodnjih dneh bodo koše za mešane odpadke na območju Mestne občine Kranj (MOK) opremili z nalepko s pasjo tačko. S tem bi radi spodbudili lastnike psov, naj vrečke z iztrebki svojih štirinožnih ljubljenčkov odložijo v koše za mešane odpadke. Iztrebki malih živali, ki naj bi jih lastniki odlagali v vrečki, sodijo skladno z..
26. 01. 2021

Poseben ulov v sektorju Odpadne vode

V sektorju Odpadne vode so danes ulovili prav posebno trofejo. Iz internega kanala blokov v Kranju so potegnili dolgo gmoto drevesnih korenin, ki je skoraj popolnoma onemogočala odtok odpadnih vod. Poleg tega so v zarastlini zastajali različni odpadki, ki predstavljajo hrano glodavcem.     Sicer pa vemo: Straniščna školjka ni koš za..
25. 01. 2021

CČN Kranj sodeluje pri raziskavi merjenja prisotnosti SARS-CoV-2 v odpadni vodi

Centralna čistilna naprava Kranj sodeluje z Nacionalnim inštitutom za biologijo in vzorči vtok odpadne vode za merjenje prisotnosti SARS-CoV-2 v odpadni vodi.   Poleg centralne čistilne naprave v Kranju spremljajo trende koncentracije virusa na čistilnih napravah v Ljubljani, Domžalah-Kamniku, Kopru, Rogaški Slatini, Velenju-Šoštanju,..
22. 01. 2021

Razdelili že preko 700 zbiralnih posod za odpadno jedilno olje

V načrtu urejanja ekoloških otokov je tudi nameščanje uličnih zbiralnic odpadnega jedilnega olja. Prve se nahajajo na Mlaki pri Kranju, v Naklem in na Jezerskem ob vkopanih zbiralnih posodah novih ekoloških otokov. V načrtu pa so še postavitve v Občinah Preddvor in Šenčur.        Uporabniki v okolici novo nameščenih zbiralnic..
19. 01. 2021

Obvezno sporočanje sprememb obračunskih podatkov

Z željo, da bo obračun komunalnih storitev usklajen z dejanskimi podatki in da bomo podatke s katerimi razpolagamo tekoče ažurirali ter se izognili neljubim poračunom, vas pozivamo, da nam v roku 15 dni po nastanku spremembe, pisno sporočite vse spremenjene podatke (število članov gospodinjstva, stalno, začasno bivališče..
15. 01. 2021

Pojasnila ob umiku rumenih zabojnikov z eko otokov

Glede na vprašanja in polemike, ki se v zadnjih dneh pojavljajo v zvezi z ukrepom Komunale Kranj d.o.o., ki ukinja zbiranje mešane komunalne embalaže (plastike) na ekoloških otokih, v nadaljevanju podajamo nekaj dejstev:   zbiranje mešane komunalne embalaže (plastike, pločevink, tetrapakov in druge embalaže) je z državno uredbo..
12. 01. 2021

Blagajna spet odprta od 13. do 22. 1.

Blagajna na naslovu Ulica Mirka Vadnova 1, Kranj (upravna stavba) bo v januarju odprta od jutri, srede, 13. 1.,  do petka, 22. 1. 2021, v času uradnih ur (pon. in pet. 9.-12., sre. 12.-17. ure).   V prostore blagajne lahko vstopajo uporabniki posamično in samo v primeru, da so zdravi. V primeru bolezenskih znakov okužbe zgornjih dihal..
11. 01. 2021

Komunala Kranj z novimi e-vozili

Komunala Kranj se je v letu 2020 pridružila Mestni občini Kranj pri njihovi nameri za sklenitev javno-zasebnega partnerstva pri uvajanju e-mobilnosti. Tako je Mestna občina Kranj po večmesečnem postopku konec lanskega leta sklenila 15-letno pogodbo z izbranim izvajalcem Vizije mobilnosti. V okviru te krovne pogodbe je Komunala Kranj tako pred..
07. 01. 2021

Kam z novoletno smrečico po praznikih?

V predprazničnih dneh z veseljem postavljamo novoletne smrečice in jim namenimo poseben prostor v hiši. Po praznikih pa nas čaka pospravljanje okraskov iz skoraj gole naravne smrečice, če ste se odločili za naravno drevesce, ali pa razstavljanje umetne. V vsakem primeru se srečamo z vprašanjem kam z naravno in kam s poškodovano ali..