25. 03. 2021

Voda na pokopališčih odprta in gradbena dela na MPK

Obiskovalce Mestnega pokopališča Kranj in pokopališča v Bitnjah obveščamo, da bodo v petek, 26. marca 2021, spet začele delovati fontane.   Ravno tako v petek, 26. marca 2021, bodo na novem delu mestnega pokopališča začeli z vzpostavljanjem novega grobnega polja za klasične pokope. Na lokaciji, kjer bo vzpostavljeno novo grobno..
22. 03. 2021

Svetovni dan voda 2021: Cenimo vodo - statistika

Svetovni dan voda, ki ga obeležujemo vsako leto 22. marca, je Generalna skupščina Organizacije Združenih narodov (OZN) leta 1993 razglasila, da bi opozorila svetovno javnost na pomen vodnih virov in na nujnost dobrega gospodarjenja z njimi. Letošnja nosilna tema svetovnega dneva voda je namenjena ozaveščanju o globalni vodni krizi in..
22. 03. 2021

Kaj nam pomeni voda? - razmišljanje ob 22. marcu, svetovnem dnevu voda

Biotsko raznoliki vodotoki so vrednota  Svetovni dan voda, 22. marec 2021   Upravljavci kanalizacijskega omrežja ozaveščamo uporabnike o pravilni rabi omrežja. Bodimo pozorni kako ravnamo z odpadnimi vodami in upoštevajmo, da straniščna školjka in odtok ne smeta biti zabojnika za odpadke. Vanje ne sodijo mehanski kosi in tekstil saj..
16. 03. 2021

Kranj prejel zlati znak Slovenia Green Destination

Lani je Mestna občina Kranj vstopila v Zeleno shemo slovenskega turizma, s tem pa se je vključila tudi v proces pridobivanja znaka Green Destination. Ta potrjuje, da je posamezna destinacija prepoznavna po svojem trajnostnem delovanju in bo tudi v prihodnje razvijala tovrstno turistično ponudbo. Kranj je dobil zlati znak, drugi najvišji na..
11. 03. 2021

Kurjenje odpadkov v naravi – nevarnost požara

Ob razglašeni požarni ogroženosti zaradi daljšega sušnega obdobja obstaja velika verjetnost za nastanek in širjenje požarov v naravnem okolju. Ne bo odveč, da opozorimo na prepoved kurjenja odpadkov v naravi. V skladu z Odlokom o ravnanju s komunalnimi odpadki je dovoljeno sežiganje manjših količin komunalnih odpadkov, ki nastajajo na..
05. 03. 2021

Občine na poti do uresničitve strategije zero waste

Kranj, 5. marec 2021 – Občine, v katerih Komunala Kranj d.o.o. izvaja gospodarsko javno službo zbiranja komunalnih odpadkov, so včeraj stopile na pot do družbe brez odpadkov. Na uvodni delavnici Zero waste, ki so jo pripravili Ekologi brez meja so postavili vsebinske in časovne okvirje za pridružitev mreži občin, ki so naziv Zero waste..
03. 03. 2021

Letni abonmaji – še nekaj prostih mest na parkirišču Huje

Na parkirišču Huje je na voljo še nekaj prostih abonmajev za zakup parkirnega mesta. Vse, ki vas zanima nakup mesečnega (40 EUR) ali letnega (400 EUR) najema abonmaja vabimo, da pokličite na številko 040 458 669 ali pišete na martin.rezek@komunala-kranj.si.
03. 03. 2021

Eksperimentalni izračun kazalnikov krožnega gospodarstva

Statistični urad Republike Slovenije je prvič, eksperimentalno preračunal kazalnike krožnega gospodarstva. Z njimi želi prikazati, v kolikšni meri je Slovenija napredovala pri prehajanju v krožno gospodarstvo, katerega namen je zmanjševati potrebe po primarnih surovinah in povečevati izkoriščanje sekundarnih surovin ter..
01. 03. 2021