27. 10. 2021

Komemoracije ob dnevu mrtvih 2021 in prometna ureditev v okolici pokopališč

Ob letošnjem dnevu mrtvih bodo komemoracije potekale po naslednjem razporedu:   petek, 29. 10. 2021, ob 16. uri; Zveza združenj borcev NOB, pri spomeniku padlim borcem NOB na Mestnem pokopališču Kranj, ponedeljek, 1. 11. 2021, ob 14.30; pri poslovilnem objektu na novem delu Mestnega pokopališča Kranj, pod vodstvom župnika dr. Andreja..
22. 10. 2021

Sprememba delovnega časa v zadnjem tednu oktobra

Obveščamo, da v času med 25. in 29. oktobrom 2021 v podjetju ne bo uradnih ur, blagajna bo zaprta. Izjema je le Pogrebna služba, kjer bo sprejemna pisarna obratovala v času uradnih ur.   Nemoteno bomo izvajali storitve zbiranja odpadkov, kosovni odvoz, ravno tako bodo odprti zbirni centri, ki pa bodo v ponedeljek, 1. novembra 2021,..

Zero Waste strategija potrjena na mestnem svetu MOK

Mestni svet Mestne občine Kranj je na seji mestnega sveta 20. 10. 2021 potrdil Strategijo Zero waste za obdobje 2021-2031. Dokument združuje cilje in zaveze za občine, v katerih Komunala Kranj izvaja gospodarsko javno službo zbiranja komunalnih odpadkov. Poleg MOK so to še občine Jezersko, Naklo, Preddvor in Šenčur. Komunala Kranj je..
22. 10. 2021

Obeležili smo svetovni dan hrane

Svetovni dnevi hrane (16. oktober) nas spremljajo že 41 let in počasi spreminjamo naše dojemanje hrane in oskrbe z njo. Vsako leto vsaj na ta dan se hrane spomnimo na zelo ciljan način. Letošnji slogan svetovnega dne hrane 2021 je bil »Naša dejanja, naša prihodnost«.         Različne ustanove so pripravile vsebine, ki nas..
21. 10. 2021

Komunala Kranj pomaga otrokom in mladostnikom

Počasi se približuje konec leta, čas obdarovanj, veselja, radosti. Na Centru za socialno delo Gorenjska, Enota Kranj, ob tem času razmišljajo in načrtujejo, kako bodo obdarovali otroke in mladostnike, ki se v življenju srečujejo s številnimi težavami in izzivi. Tudi letos jih bodo obdarili v sklopu tradicionalne dobrodelne prireditve..
20. 10. 2021

Zaprto parkirišče Stara Sava – zgoraj

Danes, 20. 10. 2021, od 20. ure naprej bo za vse uporabnike (zgornji plato) zaprto parkirišče Stara Sava. Zapora je predvidena do četrtka, 21. 10. 2021, do 20. ure.
19. 10. 2021

Urejanje cest - projekti v delu in zaključki del

Ekipe DE Vzdrževanje cest Komunale Kranj so v oktobru 2021 izvedle kar nekaj večjih projektov, nekaj pa je takih, ki bodo zaključeni v kratkem:   Povlje: preplastitev vozišča v skupni dolžini 1.350 metrov in širine 3,8 m, skupaj 5.300 m² asfalta. Pred tem smo na trasi višinsko prilagodili pokrove, očistili površino, pokrpali..
18. 10. 2021

Komunala Kranj začela z deli na Jelenčevi ulici v Kranju

Danes smo začeli z obnovo vodovoda na Jelenčevi ulici v Kranju. Dela naj bi bila predvidoma zaključena v 3-4 tednih, odvisno od vremenskih pogojev. O prekinitvah oskrbe s pitno vodo bomo uporabnike obveščali skladno s protokolom obveščanja. Vabimo vas, da se prijavite na obvestila o moteni oskrbi s pitno vodo.
18. 10. 2021

Zavihali smo rokave - pomagali RA 1 pri čiščenju črnega odlagališča

Skupaj z Radiem 1 smo minuli teden očistili črno odlagališče v Kranju – natančneje v Spodnjih Bitnjah (rabljene pnevmatike).       Ekipi RA 1 se je pridružil tudi direktor javnega podjetja Komunala Kranj, Matjaž Berčon     Tudi na RA 1 so ponosni na lepote Slovenije in ob tem spodbujajo odgovoren odnos do okolja. Skupaj z..