22. 12. 2021

Voščilo in delovni čas med prazniki

Blagajna bo v decembru ZAPRTA od 27. do 31. 12. 2021. V tem času v podjetju ne bo uradnih ur. Tudi ZBIRNI CENTRI bodo v tem času ZAPRTI (razen ZC Jezersko - obratuje v skladu z urnikom). Nemoteno bomo izvajali storitev zbiranja odpadkov. Dežurne službe bodo prisotne na področju oskrbe s pitno vodo, zimske službe, javne snage, storitev s..

Oskrba s pitno vodo v Medvodah nič več v pristojnosti Komunale Kranj

Od 1. 1. 2022 Komunala Kranj d.o.o. ne bo več izvajalec gospodarske javne službe oskrbe s pitno vodo v občini Medvode. Upravljanje ostane zgolj še na območju KS Smlednik (z izjemo naselja Brezovec). Več informacij v sporočilu spodaj.
22. 12. 2021

Zaščita vodomerov in vodovodnih priključkov pred zmrzaljo

Uporabnike vodovodnih sistemov opozarjamo na možnost zmrzali vodomera in vodovodnega priključka, zato poskrbite za ustrezno toplotno zaščito in občasen pretok vode. V zimskih mesecih se temperatura pogosto spusti pod 0° C in tam vztraja večino dneva. Posledice nizkih zimskih temperatur se kažejo tudi na pogosto poškodovanih vodomerih...
21. 12. 2021

Izziv pravilnega odlaganja bioloških odpadkov

Dosledno ločevanje odpadkov je nujno za čisto okolje in za našo denarnico, saj je odlaganje odpadkov brez sortiranja na posamezne frakcije zelo drago in bremeni okolje. Ločeno zbrani odpadki se predelajo oziroma reciklirajo in tako se podaljša življenjska doba materialov ter surovin. Sklene se krog ponovne uporabe. Za izdelavo izdelka iz..
15. 12. 2021

Novoletna smrečica malo drugače?

Krašenje novoletne smrečice je tradicija. Če ste do zdaj vsako leto kupili naravno drevesce, se morda letos sprašujete, če ne bi morda v duhu ekološkega ravnanja le kupili umetnega. Vpliv enih in drugih na okolje pa je približno enak (če seveda umetne smrečice ne boste menjali vsako leto), vsaka izbira pa ima svoje pozitivne in..
14. 12. 2021

Nova aplikacija - iskalnik grobov na Mestnem pokopališču Kranj

Na naslovu https://bit.ly/3IgTgbc najdete novo spletno aplikacijo za iskanje lokacije grobov na Mestnem pokopališču Kranj (za pokopališče Bitnje je v pripravi). Aplikacija je dostopna tudi z uporabo QR kode.    Navodilo za iskanje v aplikaciji: V iskalnik vnesete ime in/ali priimek pokojnika. Nato IŠČI. Izpiše se seznam..
14. 12. 2021

Nasveti za manj odpadne hrane

Vsak izmed nas lahko zmanjša porabo izdelkov, surovin in posledično količino nastalih odpadkov, ki jih je po podatkih Statističnega urada RS (SURS) v letu 2020 nastalo kar 7,6 milijona ton, od tega 630.000 ton v gospodinjstvih. Kupujmo samo tisto kar res potrebujemo, uporabljajmo povratno embalažo, izdelke lahko znova uporabimo, dosledno..
03. 12. 2021

Občankam in občanom Kranja čestitamo ob občinskem prazniku!

Danes praznuje Kranj. Praznik Mestne občine Kranj je namreč na Prešernov dan, 3. decembra, na dan obletnice rojstva Franceta Prešerna. Rodil se je na današnji dan leta 1800 v Vrbi na Gorenjskem.
03. 12. 2021

Učenci OŠ Šenčur na delavnici o recikliranju embalaže

V četrtek, 2. decembra, je na Osnovni šoli Šenčur potekala delavnica o recikliranju embalaže za mleko, jogurte, sokove in druge pijače – ki jo bolje poznamo pod imenom »embalaža tetrapak«.     Na delavnici je sodelovala skupina nadarjenih in radovednih otrok iz višjih razredov osnovne šole, ki so se prepričali, da je kartonski..