14. 12. 2021

Nasveti za manj odpadne hrane

Vsak izmed nas lahko zmanjša porabo izdelkov, surovin in posledično količino nastalih odpadkov, ki jih je po podatkih Statističnega urada RS (SURS) v letu 2020 nastalo kar 7,6 milijona ton, od tega 630.000 ton v gospodinjstvih. Kupujmo samo tisto kar res potrebujemo, uporabljajmo povratno embalažo, izdelke lahko znova uporabimo, dosledno..
03. 12. 2021

Občankam in občanom Kranja čestitamo ob občinskem prazniku!

Danes praznuje Kranj. Praznik Mestne občine Kranj je namreč na Prešernov dan, 3. decembra, na dan obletnice rojstva Franceta Prešerna. Rodil se je na današnji dan leta 1800 v Vrbi na Gorenjskem.
03. 12. 2021

Učenci OŠ Šenčur na delavnici o recikliranju embalaže

V četrtek, 2. decembra, je na Osnovni šoli Šenčur potekala delavnica o recikliranju embalaže za mleko, jogurte, sokove in druge pijače – ki jo bolje poznamo pod imenom »embalaža tetrapak«.     Na delavnici je sodelovala skupina nadarjenih in radovednih otrok iz višjih razredov osnovne šole, ki so se prepričali, da je kartonski..
02. 12. 2021

Očistili smo črni odlagališči v Kranju in v Podbrezjah

V tem tednu smo v okviru Evropskega tedna zmanjševanja odpadkov 2021 očistili črno odlagališče odpadkov v Mestni občini Kranj v bunkerjih nasproti Trenče.   Čiščenje odpadkov iz bunkerjev (MOK)   Odpeljali smo okoli 10 m³ nepravilno odloženih odpadkov. Železna vrata, ki preprečujejo vhod v podzemne prostore smo zavarili...
01. 12. 2021

Previdno na poteh ob obisku pokopališč

Obiskovalce Mestnega pokopališča Kranj in pokopališča v Bitnjah pozivamo k večji previdnosti pri hoji po poteh, ki so lahko zaradi nizkih temperatur ter snega, kljub rednemu čiščenju in posipanju, na nekaterih delih pomrznjene in spolzke. Svetujemo primerno obutev in previden korak.
30. 11. 2021

Uspešen zaključek evropskega projekta

Veseli nas, da smo skupaj uspešno izvedli še en Evropski teden zmanjševanja odpadkov. Vsaka aktivnost šteje. O pomenu ustreznega ravnanja z odpadki je mogoče uspešno osveščati prav v vseh okoliščinah in skupnostih.       Komunala Kranj se zahvaljuje vsem za aktivno sodelovanje in upamo, da so se v tem tednu porodile nove ideje..
26. 11. 2021